Skocz do zawartości

Johnny 5


Pomocna odpowiedź

Widzę że nie tylko mnie wzięło na tego robota. Sam chciałem go kiedyś zbudować ale znikoma wiedza na ten temat doprowadziła do upadku projektu. Jestem pod wielkim wrażeniem głowy twojego robota jest identyczna jak w oryginale. Działko laserowe też zamontujesz 😃?

Link do komentarza
Share on other sites

Szkoda,trzeba było nie rezygnować,ja w wieku 6lat tylko rysowałem roboty wtedy też pierwszy raz obejrzałem Krótkie Spięcie 2,dopiero jakieś 6lat później przerabiałem gotowe roboty,i nie wszystkie działały,jak poszedłem do pracy każdy się ze mnie śmiał że coś takiego chce zbudować,dopiero gdy zobaczyli zdjęcia zaczeli inaczej myśleć,wtedy był robot drewniano aluminiowy 🙂 gdyby zobaczyli to co zbudowałem to nie wiem co by powiedzieli hehe,poprostu chodzi to za mną od młodych lat,ale jedno tylko powiem,nie warto rezygnować !!! chyba że ma taki projekt dawać gwiazdki z nieba,wtedy wiadomo że nie wypali 😉 co do głowy,to nie jest identyczna też uproszczona hehe,a zamiast działka zastanawiam się czy nie zrobić takiej "skrzyneczki" jak w drugiej części i tam trochę elektroniki i różnego typu przekładni nie upchać,ale się zobaczy,narazie nie ma potrzeby,jak znajdę odpowiedni siłownik do korpusu wtedy robot się trochę podniesie,pozdrawiam i życzę nie przerwanych projektów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no gratuluję mojemu imiennikowi 😉 Genialnie ci to wyszło. Na twoim miejscu pokusiłbym się o stworzenie autonomicznej platformy. To byłby już mega wypas 😉 Zaskoczyła mnie ta twoja konstrukcja, bo wykonanie jest bardzo dobre. Wprawdzie konstrukcja trochę ciężka, ale grunt żeby dała rady jeździć.

Życzę miłych i udanych Świąt oraz żeby Johny 5 został jak najszybciej ukończony 😉

Jeszcze jedno: Jakie były jego orientacyjne koszta?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki, hehe oczywiście że mam w planach to by robot sam się np.po wydaniu "rozkazu" poruszał,dlatego chcę mechanikę zrobić jak w tym projekcie należy, bo od tego zależy co i jak będzie działać,a elektronikę można zmieniać tak samo programy,najbardziej bym chciał stworzyć sztuczną inteligencję ale niestety takiej wiedzy to ja jeszcze nie posiadam,wystarczy mi narazie to że włączę odpowiedni program a on np.pojedzie do kuchni i zrobi mi kawę czy herbatę, mam także innych pomysłów ale więcej było by pisania,pozdrowienia i również Wesołych Świąt życzę.

PS.Jakiś miesiąc temu liczyłem hehe ,nie jest to co niektórzy myślą że w 1000zł się zmieszczą,ja od początku przebudowy wydałem około 3000zł z tym że nie za jednym razem bo niewiem czy bym się podiął ale od 2007-2011,podwozia nie liczę,wtedy 1m profila 20x20 kosztował 80zł a poszły tam ze 4 m dzisiaj takie profile za około 20-30zł się kupi,podwozie było budowane na początku projektu i na dzień dzisiejszy budowa wyniosła by około 300-400zł

Link do komentarza
Share on other sites

hehehe zależy z jakiej strony patrzeć 🙂 ogólnie budowałem i buduję go w domu,ale narzędzia jakie mam to praktycznie można uznać jako warsztat 😃 ,niestety brakuje mi frezarki i tokarki także niektóre części są albo trudne do wykonania i trzeba szukać gotowych rozwiązań albo nie da się ich wykonać bez tych maszyn.Ale można nie trzeba mieć warsztatu żeby coś takiego zbudować,wystarczą tylko przemyślane rozwiązania(żeby 10 razy tej samej części nie robić)i chęci,pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma czym się zachwycać,na filmiku tylko próbne podłączenie głowy i sprawdzenie możliwości,noo i ramiona z "poprzedniego wcielenia" hehe zachwycać się będzie można jak faktycznie robot będzie jeździł po mieszkaniu i coś robił 🙂

PS.co do ceny jest na górze we wcześniejszych postach

Link do komentarza
Share on other sites

Żeby nie było że prace stanęły w miejscu,poniżej zamieszczam filmik, krótki bo krótki ale jest jak wygląda obecnie robot a poruszanie się to poprostu poprzez sterowanie RC tylko do testów,a obecnie coraz więcej testów,coraz mniej pracy przy mechanice,albo jak są to drobnostki,ulepszenia 🙂

Jeszcze tylko ramiona,i będzie gotowy z części mechanicznej (obecnie czekam na przesyłkę z silnikami od podnoszenia szyb oraz ich mechanizmem). Filmik nie jedyny więc jak to zwykle bywa CIĄG DALSZY NASTĄPI...

Link do komentarza
Share on other sites

24.11.2012 - Na dzień dzisiejszy robot wygląda tak jak na poniższych zdjęciach.Zostały dodane ręce,ukończone mechanicznie zresztą praktycznie jak cały robot jest ukończony mechanicznie,teraz przerabiana jest elektronika której było mało,niektóre kable trzeba było poprowadzić od nowa.Teraz ogólnie pora na elektronikę która będzie upychana powoli i mam nadzieję że do nowego roku się wyrobię 🙂 mam pewien plan może uda mi się go zrealizować,były by wtedy filmiki.

A tym czasem zdjęcia na dzień 22 listopada 2012

ręka prawa

a tutaj lewa

a tak wygląda cały:

a na koniec ...

Ważyłem robota - z akumulatorami waży około 45kg 🙂 dojdzie jeszcze trochę elektroniki i całość powinna się zamknąć w 55kg .

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.