Skocz do zawartości

Konfiguracja GPRS w modemie SE T290i przez RS232


lukiradom

Pomocna odpowiedź

Witam, posiadam telefon Sony Ericsson T290i (praktycznie kopia modelu T230). Udało mi się połączyć telefon z komputerem za pomocą portu RS-232, można wysyłać komendy AT.

Mój problem polega na tym, że nie bardzo mam pojęcie jak skonfigurować połączenie GPRS i otworzyć adres www. Chcę sterować swoim robotem przez sieć komórkową, jednak nie chcę w tym celu używać SMS-ów, a strony www, na której wpisywałbym polecenie, a po otwarciu odpowiedniej podstrony polecenie to byłoby wyświetlane, np. "przod,2000" czyli przez 2000ms do przodu. Aktualnie robot komunikuje się z komputerem po UARcie drogą radiową 433MHz (odradzam tanie nadajniczki na 433). Po otwarciu strony i wykonaniu polecenia mikrokontroler ponownie otworzy adres i sprawdzi, czy nie ma kolejnych poleceń. Podstrona nie będzie miała żadnego okodowania HTML, sam tekst z poleceniem.

To wszystko jestem w stanie zrobić, łącznie z "dogadaniem" mikrokontrolera (Atmega16) z telefonem, poza właśnie uruchomieniem strony za pomocą komendy AT. Z tego co wyczytałem, to telefon prześle kod strony przez UART-a. Szukałem już chyba wszędzie i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Czy ktoś robił podobny projekt? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

PS. Znalazłem urządzenie, które działa chyba w podobny sposób

http://telekamery.net/

Można sprawdzić działanie na tej stronie w czasie rzeczywistym.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, dzięki za odpowiedź i za PDFa, już go miałem wcześniej i poczytałem sobie, poleceń jest cała masa, ale nie wiem jak za ich pomocą uruchomić połączenie GPRS. Udało mi się już prawie połączyć za pomocą takich komend:

AT&F

AT+CGDCONT=1,”IP”,”www.plusgsm.pl”

ATD*99#

Jednak telefon łączy się z numerem w nieskończoność.

Co do kamerki, to działa ona przez serwer i zasada działania jest podobna, pracuje przez sieć GSM 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nigdy się nie bawiłem łączeniem z internetem przez SE. Używałem kiedyś siemensa do połączenia TCP.

Spróbuj może przed tym adresem www wpisać jeszcze APN, dla plusa jest to po prostu "internet".

Próbujesz robić to z atmegi czy z komputera przez terminal?

Z tego co wyczytałem, to telefon prześle kod strony przez UART-a

Nie wnikałem w to nigdy bo mnie nie interesowało ale jesteś pewny że da się tak zrobić jedną komendą?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

APN udaje się ustawić, napotkałem na ciekawą rzecz - gdy wybieram numer tel żeby zadzwonić to SE dzwoni nieskończenie długo lub wyrzuca NO CARRIER. Status PIN sprawdzałem i jest READY czyli teoretycznie można korzystać z karty SIM. Najgorsze jest to, że każdy modem może mieć swój zestaw komend, nie ma jakiegoś ścisłego standardu.

Zastanawiam się czy nie zrezygnować z SE i kupić np. SIM300. Potrzebuję tylko przesłać do Atmegi polecenie przez GPRS. Rozpracował już ktoś podobny problem?🙂

A z telefonem gadam przez port RS232 w terminalu, podoba mi się ten z BASCOM AVR i działa dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.