Skocz do zawartości

AVR i Vista


pawel

Pomocna odpowiedź

Nie. Też mam viste. Kup najgorszego laptopa za 100zł i zewnętrzny cd, albo wyciągnij dodatkowe zasilanie i taśme ze stacji dyskietek. Ewentualnie ściągnij jakiegoś fajnego linuxa. Ale i tak pewnie będziesz miał kupe problemów. Zresztą wg. mnie fajnie by było dać na główną ostrzeżenie w stylu "vista nie dla elektronika".

Link do komentarza
Share on other sites

A jakie macie problemy? Z czym konkretnie? Ja ponad rok pracowałem na viście i nie miałem żadnych problemów. Piszę w C korzystam z AVR GCC (WinAVR), programuje za pomocą AVRDude. Nigdy żadnych problemów nie miałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A jakie macie problemy? Z czym konkretnie? Ja ponad rok pracowałem na viście i nie miałem żadnych problemów. Piszę w C korzystam z AVR GCC (WinAVR), programuje za pomocą AVRDude. Nigdy żadnych problemów nie miałem.

A jaką masz viste?? Bo ja home prem. Wogóle to mam straszny problem ze sterownikami. Staram się podłączyć wogóle prorgamator avrasp i konwerter usb2lpt, ale nie działa. Tak na stacjonarnym, jak i na laptopie (na obydwóch vista). Może macie jakieś sugestie jak sie za to zabrać??

Link do komentarza
Share on other sites

Ja miałem Home Basic czyli jeszcze uboższa.

A Wy macie wogóle w tych laptopach porty LPT??

Bo co do przejściówek USB->LPT to nie polecam. To jest tylko programowe rozwiązanie problemu bez prerwań itp itd. Nic dziwnego że się sypie. Dziwne że działało pod XP.

Ja osobiście mam programator na USB więc problemu nigdy nie miałem. Także polecam zaopatrzyć się w podobny programator. To jest najprostrze rozwiązanie.

Można też poskładać coś na RS232 i wtedy złożyć sobie przejściówkę USB->RS232. Mam taką na układzie FTDI232 ale używam ją do czego innego.

misiek1994, ze sterownikami do czego masz problem?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam Viste Business. W tym momencie instaluje xp w celu sprawdzenia portu. Więc wieczorem powinienem mieć odpowiedź czy ten port wo gule działa.

[ Dodano: 11 Lis 08 02:21 ]

Pod xp bascom działa. Czyli że problem był powodowała Vista. Podejrzewam, że system blokuje niektóre rzeczy i trzeba to odblokować, albo mi w sklepie komputerowym źle system i sterowniki zainstalowali.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja miałem Home Basic czyli jeszcze uboższa.

A Wy macie wogóle w tych laptopach porty LPT??

Bo co do przejściówek USB->LPT to nie polecam. To jest tylko programowe rozwiązanie problemu bez prerwań itp itd. Nic dziwnego że się sypie. Dziwne że działało pod XP.

Ja osobiście mam programator na USB więc problemu nigdy nie miałem. Także polecam zaopatrzyć się w podobny programator. To jest najprostrze rozwiązanie.

Można też poskładać coś na RS232 i wtedy złożyć sobie przejściówkę USB->RS232. Mam taką na układzie FTDI232 ale używam ją do czego innego.

misiek1994, ze sterownikami do czego masz problem?

Zacznijmy od tego że popularna motkę podłączałem miesiąc. Poza tym sterowniki do usb2lpt wogóle nie chcą mi działać. Nie wiem dlaczego. W zasadzie to nie chce mi się to zainstalować. A na stronie pisze, ze drivery tak samo dla visty. Ma ktoś jakieś pomysly??

[ Dodano: 11 Lis 08 02:26 ]

Zapomniałem dodać, że mam tylko usb. Na xp wszystko działało.

Link do komentarza
Share on other sites

Po prostu to wszystko było pisane na XP i na Viście się sypie. Sprawdzałem Bascoma i rzeczywiście nie chce nijak programować (na Win Vista). Może niedługo będzie jakaś aktualizacja Bascoma pod Vistę i jakoś to rozwiążą. Jedyne co mogę Wam doradzić to (jeżeli macie taką możliwość) złożyć lub kupić programator na USB i programować za pomocą AVRdude bo to napewno działa. Pisać i kompilować w Bascomie a wrzucać hexy do procka już dude'm.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Czemu niby słabo chodzi? Co masz na myśli? Ja ostatnio zrobiłem sobie przejściówkę na FTDI232 i chodziło pod Vistą bardzo dobrze. Dla sprawdzenia pobierz sobie Hyper Terminal bo w Viście nie ma i można sprawdzić czy wszystko idzie.

Link do komentarza
Share on other sites

A na jakim układzie to masz? Bo ja jak zrobiłem na FTDI to potem ściągnąłem sterowniki ze strony producenta i widzi mi całe urządzenie jako USB Serial Converter. I mam to jako port COM. Może dlatego Ci nie działa? Może zapomniałeś o sterownikach?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.