Skocz do zawartości

AVR i Vista


pawel

Pomocna odpowiedź

Mam oryginał ze sklepu przejściówkę rs232-usb (sa sterowniki ale nic na niej nie działa), konwerter leży zrobiony i zaprogramowany usb2lpt(nie działa) na tinym rs-usb (nie działa) usbasp (nie testowany do końca, ale pewnie tez klapa).

Link do komentarza
Share on other sites

Hm tak naprawdę to nie zrozumiałem za wiele z Twojego powyższego postu.

A to że przejściówka usb->LPT nie działa to naprawdę nic dziwnego uwierzcie. To są zupełnie inne porty. LPT to port równoległy a COM czy USB szeregowy. Nie da się z nich zrobić równoległego.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie da się zrobić tak LPTka. Nawet jeśli zrobisz port równoległy to nie będzie on działał jak LPT. Tylko Ci się wydaje. Wiem bo próbowaliśmy kiedyś coś takiego stworzyć z kolegą do swoich laptopów. Jedynym rozwiązaniem żebyś miał w pełni funkcjonujący i działający zawsze jak powinien port LPT to replikator portów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A co możesz powiedzieć na ten temat?? http://www-user.tu-chemnitz.de/~heha/bastelecke/Rund%20um%20den%20PC/USB2LPT/index.html.en

Da sie do niego podłączyc programatorka?? W zasadzie to problemu narazie specjalnego nie mam. Mam obok pożyczonego laptopa i z niego wysyłam programik od procka, a kompiluje pod vistą. Komunikacja między nimi jakimś cudem działa przez przejściówkę na rs'a.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy się da. Nie próbowałem tego złożyć. To zależy od programatorka. Jeden działa nawet na przejściówce USB->LPT z allegro za 10zł a inny za nic nie chce działać. Ja zrezygnowałem z programatorów LPT i kupiłem na USB. Z tymi nie ma żadnych problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Kolega obecnie pracuje nad USB2LPT i na razie wygląda to zachęcająco.

drukarz < nie siej tutaj zamętu, bo wprowadzasz ludzi w błąd. Na przejściówce "z allegro za 10zł" nie działają żadne programatory LTP. W laptopie bez LPT jest możliwość uruchomienia programatora LPT - są interfejsy na PCMCIA/expresscard.

Link do komentarza
Share on other sites

drukarz < nie siej tutaj zamętu, bo wprowadzasz ludzi w błąd. Na przejściówce "z allegro za 10zł" nie działają żadne programatory LTP. W laptopie bez LPT jest możliwość uruchomienia programatora LPT - są interfejsy na PCMCIA/expresscard.

Tak wiem że są. Kupiłem taki kiedyś i dałem 240zł. Po czym okazało się że nie działa na nim każdy programator. Próbowałem dokładnie 3 różnych bo programowałem procki bez ISP i żaden nie chciał działać. Może akurat źle trafiłem ale to już wystarczy żeby stwierdzić że nie działa dokłądnie jak port LPT.

Za zamęt przepraszam.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Robiłem na nich programowanie pamięci I2C i AVR też, pożyczyłem taką przejściówkę od kolegi. On używa ich do jeszcze zacniejszych celów (tacho) i nie słyszałem żeby coś nie działało.

Drogie rozwiązanie, ale jest. Poza tym to może być najprawdziwszy sprzętowy LPTek bo interfejs PCMCIA takie manewry umożliwia (chodzi o adresy).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.