Skocz do zawartości

Szukam pomysłów na robota


Leniwiec

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich !

Szukam pomysłu na robota coś w rodzaju tych które startują w zawodach "ROBO ONE" , pewnie większość z was wie o co chodzi ale dam obrazek

robot-wars.jpg

nie chciał bym może aż tak skomplikowanego że będzie mi jakoś wykonywał niesamowite kombinacje ale żeby chociaż chodził i "machał" rękami (to zabrzmiało głupio 🙄 ) ale żeby też miał jakieś możliwości rozbudowy może o bardziej skomplikowane elementy (kamera , chwytaki itp.) i czy może mógłby ktoś mi podrzucić pomysł na takiego robota i z jakich części najlepiej by było go zrobić ......

Pozdrawiam i z góry dziękuje !!!!!

Link do komentarza
Share on other sites

Nie znasz mnie więc nie możesz mówić że się na tym wcale nie znam.

Wiem że to będzie ciężkie nawet bardzo ciężkie zadanie ale :

"Są na świecie rzeczy które nie śniły się fizjologom"- F.Kiepski 🙂

i mam już taki jakby początkowy projekt wyglądu:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dobre serva i sterowniki. Oraz oprogramowanie.

To nie są trudne do zrobienia "maszynki" ... przynajmniej w wersji podstawowej,od strony mechanicznej.... gorzej z sterowaniem i ceną...

Na "twoim projekcie" widze 16 serv.... nawet licząc najtańsze tovery za ~20zł to i tak za same serva wyjdzie 340zł, a wydaje mi się ze będą one dużo za słabe do tego projektu...

Ja bym liczył się z kosztami ponad 500zł za same serva. Do tego sterownik zasilanie i maaasa programowania żeby to jakoś sensownie działało.

Link do komentarza
Share on other sites

Jedynymi rozsądnymi serwami, moim zdaniem, są modele Hiteca - HS625MG, ewentualnie jakieś cyfrowe Hitec. Badziewia typu towerpro nie warto tam pakować, najzwyczajniej w świecie szkoda kasy, pewnie i tak się rozlecą (jaka jest jakość ich wykonania, wie każdy kto próbował z nimi coś zrobić). Problem w tym że takie serwo to ~100zł/szt. Może na końcówki łapek, głowe itp. można wykorzystać gorsze serwa.

Liczyłbym jakieś 1.5K na serwa. Nie trzeba pakować tam najlepszych, ale na gorsze szkoda kasy. Do tego odpowiedni sterownik i wyjdzie jakieś 2K. Jeśli komuś się wydaje że można to zrobić za mniejszą kasę - chętnie dam się zaskoczyć, ale szczerze wątpię żeby to się do czegokolwiek nadawało.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.