Skocz do zawartości

Ustalenie aktualnej pozycji serva


Av4444

Pomocna odpowiedź

Jeśli masz na myśli hobbystyczne serwomechanizmy od zdalnie sterowanych zabawek, to jest jeden sposób, niestety niezbyt dokładny -- otwierasz obudowę i dolutowujesz dodatkowy kabelek do środkowej nóżki potencjometru w środku, następnie podłączasz to do analogowego wejścia w swoim mikrokotrolerze czy czego tam używasz -- napięcie będzie proporcjonalne do pozycji. Mniej więcej.

Jak potrzebujesz większej precyzji, to będziesz musiał albo założyć dodatkowy encoder, albo użyć bardziej zaawansowanych serwomechanizmów, które takie encodery posiadają i pozwalają się odpytać po serialu.

Przy okazji, czy jest jakiś konkretny powód, czemu używasz tej biblioteki, a nie wbudowanej Servo?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli masz na myśli hobbystyczne serwomechanizmy od zdalnie sterowanych zabawek, to jest jeden sposób, niestety niezbyt dokładny -- otwierasz obudowę i dolutowujesz dodatkowy kabelek do środkowej nóżki potencjometru w środku, następnie podłączasz to do analogowego wejścia w swoim mikrokotrolerze czy czego tam używasz -- napięcie będzie proporcjonalne do pozycji.

Właśnie o tym myślałem w międzyczasie, ogólnie ciekawy pomysł 😉

Przy okazji, czy jest jakiś konkretny powód, czemu używasz tej biblioteki, a nie wbudowanej Servo?

Robię robotyczne ramie sterowane drogą radiową, biblioteka Servo i VirtualWire gryzą się ze sobą bo, jak wyczytałem korzystają z tego samego timera a przy ServoTimer2 nie mam takiego problemu i wszystko działa

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze mówiąc, to cały czas planuję sprawdzić jak dobrze to będzie działało. Poradę widziałem w kilku miejscach, ale też słyszałem, że nie jest to niestety zbyt dokładne i trzeba ostro filtrować od szumów. Bardzo bym był ciekaw twoich wyników, jeśli tego spróbujesz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.