Skocz do zawartości

Mostek H nie działa poprawnie.


r_bot

Pomocna odpowiedź

Wczoraj wziąłem się za uruchamianie mostka H MC33926. Podłączam wszystko zgodnie z poniższym rysunkiem.

Od razu przepraszam, że nie narysowałem tego w eaglu. Wg mnie połączenie jest poprawne, ale na wyjściach M1OUT1 i M2OUT2, nie pojawia się napięcie, silnik nie działa(Jest sprawny, podłączony do baterii działa bez problemu) Sygnał PWM dochodzi. Flaga statusowa M1_SF wystawia napięcia z przedziału 0-4V i zmienia się to dość stochastycznie. Jej działanie jest następujące

"Flaga statusowa sygnalizująca zbyt duży prąd lub zwarcie. Domyślnie w stanie wysokim. W razie problemów pojawia się stan niski. Wyprowadzenie domyślnie w stanie wysokim."

Zbyt duży prąd jest nie możliwy, bo ten silniczek pobiera ok 60mA bez obciążenia. Zwarcie raczej też nie, bo niczego nie widzę, nic się nie grzeje, nie śmierdzi. Jak mogę się na 100% upewnić, że jest uszkodzony, chyba że coś źle podłączyłem? Mieliście taki problem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Wyjscie SF jest typu open-colector, wiec bez rezystora podciagajacego ciezko mowic o jego stanie - moze dlatego masz takie dziwne wyniki pomiarow. Podlacz rezystor miedzy SF, a VDD - powinno ustabilizowac wyniki.

Nie wiem z czego zasilasz silnik, ale "bateria 5V" nie brzmi najlepiej. 5V to najnizsze dopuszczalne napiecie, dopiero od 8V mostek dziala na pelni mozliwosci. Moze bateria po obciazeniu daje mniej niz 5V i mostek przestaje dzialac. Mozesz sprobowac podlaczyc wyzsze napiecie VIN?

Link do komentarza
Share on other sites

Próbowałem zasilać z Li-Po 7,2V, następnie z zasilacza 9V, bez żadnych zmian. Drugi kanał też nie działa, oczywiście wcześniej zmieniłem piny sterujące (IN1, IN2, PWM_D1 i PWM_D2) z M1 na M2.

EDIT: Zgodnie ze schematem z tego linku http://botland.com.pl/sterowniki-silnikow/751-mc33926-dwukanalowy-sterownik-silnikow-modul.html pin SF jest już podciągnięty rezystorem do VDD.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.