Skocz do zawartości

Jaka mini szlifierka, urządzenie wielofunkcyjne


Manio

Pomocna odpowiedź

Witam,
Poszukuję mini szlifierki, urządzenia wielofunkcyjnego, zwał jak zwał..

Główne zastosowanie to szlifowanie/wygładzanie krawędzi drewna/aluminium/metalu itp. oraz przecinania ich. Dodatkowo ewentualnie jeszcze jakaś guma (opona)

Mam zamiar "bawić" się w wykończenia drewnianych skrzyń oraz przeróbki obudów komputerowych/ .

Cena trudno określić niech będzie ok. 200zł, ponieważ na początek nie chciałbym wydawać góry kasy na to gdyż będzie to raczej praca sporadyczna w wolnym czasie i nie wiem czy nie znudzi mi się to.

Przeglądając allegro i inne sklepy natknąłem się na to:

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/narzedzia-modelarskie/narzedzia-wielofunkcyjne-miniszlifierki/mini-szlifierka-ev8060-dexter-power,p184818,l1501.html#opis

http://allegro.pl/szlifierka-mini-270w-osprzet-do-dremel-300cz-i5555575889.html

To z LM jest droższe, firmę bardziej znam ale ma małą moc za to z allegro jest tańsze, firmy nie znam ale ma większą moc.

Może macie własne propozycje.

Osprzęt potrzebny to jakieś końcówki do szlifowania z papierem ściernym, tarcze do cięcia drewna/metalu oraz przydałby się wałek giętki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Wiele osób z forum, w tym ja, poleci Ci proxxona 240E lub podobnego. Dla amatora chyba najlepszy wybór.

Czy ta "maszynka" nie będzie mieć za mało mocy 100W oraz czy prędkość obrotów nie jest za mała? Akcesoria dodatkowe też delikatnie ubogie.

Da sobie rade w cięciu i szlifowaniu drewna/metalu itp. ?

Link do komentarza
Share on other sites

100W w zupełności wystarcza. Ciąłem kiedyś profile aluminiowe 25x25x1.5mm i proxxon nawet się nie zająknął. Do tego 20000obr/min pozwala komfortowo pracować w PCB, plastikach czy drewnie ale do wiercenia w metalu to się kompletnie nie nadaje, tam trzeba już solidniejszej wiertarki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Manio, zerknij jeszcze na recenzje Proxxona 🙂

Dzięki. Prawdopodobnie zdecyduję się na Proxxona a w przyszłości może na statyw i imadło chociaż swoje kosztują 😉

Mógłbyś mi powiedzieć który wałek giętki będzie odpowiedni do Proxxona 240E one się różnią tylko tym że jeden ma końcówkę, która umożliwia zamocowanie także wierteł?

http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Walek-gietki-Proxxon-110P-100-cm-28620/1226

http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Walek-gietki-Proxxon-110BF-z-uchwytem-wiertarskim-28622/2240

Czy to ze ten wałek giętki jak i sama szlifierka posiada uchwyt wiertarski nie będzie problemu z zamocowaniem tarcz do cięcia/szlifowania?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Moim zdaniem lepiej by szlifierka miała zapas mocy niż jej brak. Dobre szlifierki mają moc ok. 150 W i umożliwiają płynne ustawienie zakresu obrotów do 35 tys. obrotów/minutę.

W przypadku niektórych mini szlifierek dodawany jest w zestawie chwyt, ułatwiający pracę urządzeniem oraz elastyczny wałek do precyzyjnych prac. Pozwala to pracować bez trzymania całego narzędzia w ręku, operuje się wtedy końcówką węża, do której podłącza sie akcesoria.

Nie powinno być z tym problemu. Pod warunkiem, że końcówka będzie pasowała do wałka.

Pozdrawiam, Maciek, Grupa Topex

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.