Skocz do zawartości

LF z kursu nie działa


kleofas

Pomocna odpowiedź

Witam,
W pigułce wygląda to tak - zrobiłem LF z tego poradnika link i nie działa. Jeśli podłączą baterie pod kable odprowadzone od jednego silnika albo pod drugiego to napęd się kręci, jeśli pod diodę to świeci. Baterie z zasilania mam naładowane na maxa. Program zrzuciłem na płytce stykowej w avrcalculator - raczej poprawnie bo wyświetlił mi się taki komunikat . Ale podłączając mój programator bezpośrednio do tego robota (jest tam złącze KANDA) to wyświetla mi się taki komunikat Czyli nie czyta go z mojego robota. Luty sprawdzałem - wyglądają OK. To tyle z opisu całej sytuacji. Reasumując to nie słyszę nawet pierdnięcia tego robota 😉 Ktoś może mi pomóc?

Link do komentarza
Share on other sites

Jedno jest pewne, komputer nie widzi Ci mikrokontrolera, sprawdź jeszcze raz połączenia, najlepiej przemierz wszystko miernikiem. Polecam też sprawdzić, czy masz prawidłowo skonfigurowany program, głównie chodzi o wybór programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie używam zewnętrznego rezonatora kwarcowego. Program jest dobrze skonfigurowany, bo na płytce stykowej mogę normalnie zrzucić. Przerzucając kabel i uC na robota występuje taki błąd. Jak pomierzyć i co miernikiem? + zasilanie ma być włączone na robocie i wyłączone na programatorze (chodzi a zaciśnięcie dwóch zworek POWER)? Czy zworki mają być zaciśnięte? Mam nadzieję, że mostek działa prawidłowo ale czy może to być też jego wina? Czy bez mostka akcja zrzucenia programu z robota uda się? Generalnie aby zrzucić ten program z robota muszą być dobre połączenia zasilania i złącza KANDA tak? Reszta mnie nie interesuje tak?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

zasilanie ma być włączone na robocie i wyłączone na programatorze

Tak. Jak masz włączone zasilanie robota, to masz 5V na pinach VCC i GND złacza KANDA?

Czy bez mostka akcja zrzucenia programu z robota uda się?

Mówiłem poprzednio co musi działać aby zrzucić program. Mostek tu nie ma nic do rzeczy, chyba że... powoduje zwarcie, wtedy może być przyczyną problemów z programowaniem.

Zaglądałeś tutaj?

https://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-dlaczego-moj-robot-nie-dziala-podstawowe-problemy-i-sposoby-ich-rozwiazania-vt9099.htm

Tutaj opisałem problemy przez które nie można zaprogramować robota, a następnie opisałem jak się ich pozbyć. Powinno pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.