Skocz do zawartości

Czy wszyscy?


Ver

Pomocna odpowiedź

I tak te koła są na jednej osi, a zrobienie identycznego napędu dla obu kół jest nieco trudne. I nie można porównywać kół z wobitu do tej chińszczyzny.

I nie zgadzam się, że konstrukcje tutaj są niskobudżetowe. To że ich koszt był taki lub inny zależy od wymagań stawianych robotowi. Owszem, dla światłoluba będą OK, ale do innych nie będzie się nadawało z powodu niskiej przyczepności.

Może się mylę, ale "niskobudżetowe" odebrałem tutaj negatywnie, wręcz arogancko. Większość robotów, jakie tutaj widziałem były okupiony dużym nakładem pracy, a jeśli ich koszt jest niski znaczy to wręcz o umiejętnościach i uwadze poświęconej konstrukcji. Co nie znaczy też, że osoby, które za budowę zapłaciły więcej nie starały się.

Link do komentarza
Share on other sites

Owszem, dla światłoluba będą OK

Autor wątku buduje właśnie światłoluba.

Co do reszty:

Niskobudżetowy oznacza niski nakład finansowy, a nie niski nakład pracy. Kupujac gotowca z wobitu, zakładamy na os silnika/przekładni i przykręcamy śrubkę, nie nazwał bym tego duzym nakładem pracy. Co innego kupno zabawki, rozebranie, rozcięcie ośi albo wykorzystanie przednich kół na półosiach, wykonanie przekładni pasowej z pleksi. W międzyczasie porobić kilka zdjęć i mamy czym się chwalić. I te koła myśle ze sa porównywalne z tymi z wobitu.

Link do komentarza
Share on other sites

Popatrz na kosztorysy robotów, potem pisz, że są niskobudżetowe.

Zresztą jaki jest sens robienia własnej przekładnie, kiedy możemy kupić gotową o większej jakości. Mam wielki szacunek dla osób robiących przekładnie od zera, ale to nie znaczy, że gardzę kupującymi gotowe.

Każda domowa robota będzie nieco gorsza od wykonywanej maszynowo.

I uwierz mi - koła wobitu to full aluminiowe felgi + dobrej jakości przyczepna guma.

Koła z chińskich zabawek = niskiej jakości plastik i twarda guma o przyczepności plastiku.

Co do reszty:

Jak już mówiłem "niskobudżetowe" odebrałem nie dosłownie, ale jako wyrażające pogardę dla tutejszych konstrukcji.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.