Skocz do zawartości

Zealota

Użytkownicy
 • Zawartość

  165
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Zealota zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 18 sierpnia 2019.

Treści użytkownika Zealota zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

87 Bardzo dobra

O Zealota

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Temat rozwiązany, ale dorzucę jeszcze jedno podobne rozwiązanie: http://www.mosaic-industries.com/embedded-systems/microcontroller-projects/raspberry-pi/on-off-power-controller
 2. Ile za przesyłkę? Wysyłasz do paczkomatu?
 3. Co oznacza w tym przykładzie "obiekt". Definicji i deklaracji funkcji nie można przekładać 1:1 do zmiennej. Gdy zmienną tylko zadeklarujesz to możesz jej użyć w uruchomionym programie, nadać wartość, zainicjować. Deklaracja funkcji jest bezużyteczna jeśli nie jest powiązana z ciałem funkcji na etapie kompilacji. Tak mi przychodzi na szybko różnica dla obu "tworów", ale mogę się mylić, nie upieram się, porządkuję wiedzę.
 4. Chyba raczej na odwrót, jeśli się nie mylę. Deklaracja jest wtórna do definicji, to jest taka "zapowiedź", że "gdzieś" istnieje ciało funkcji. Deklaracja bez ciała (w ostatecznym rozrachunku) nie ma sensu. Trochę filozofuję, ale dobrze jest poprawnie definiować zależności między tymi pojęciami
 5. Chwila, chyba pomyliłem procki i procedurę.. Clue to jest badanie TC i trzeba je zrobić poprawnie: Nie widzę u Ciebie nic co by sprawdzało flagę USART_SR_TC. Przerwanie od TC powinno świadczyć od całkowitego zakończenia transmisji.
 6. To nie jest rozwiązanie. Nie po to robisz coś na DMA, żeby potem pętle opóźniające robić. Natomiast to podsuwa pomysł co się faktycznie dzieje. Do zakończenia transmisji wykorzystaj zdarzenie od detekcji zajętości linii. USART_SR_IDLE. W przerwaniu od zakończenia transmisji DMA USART uruchamiasz przerwanie od detekcji linii i w ten sposób dopiero ustawiasz flagę zakończenia transmisji. Wtedy to dopiero bufory są puste. Jeśli tego nie sprawdzasz i za szybko uruchamiasz kolejną transmisję to śmieci z pozostałej zostają w buforze i lądują na magistralę.
 7. Mam jedną uwagę praktyczną do tej części kursu, a można by to wykorzystać jeszcze w innych miejscach. Chodzi mi o możliwość podglądu zapisu przebiegów z analizatora. Prezentacja w formie pliku graficznego ma swoje ograniczenia, a ładując zapisany plik do własnego programu analizującego można lepiej analizować dane, szczególnie dla takich przypadków, gdy na pliku graficznym ciężko o szczegóły. Wiem że to dodatkowa praca i pewnie jedna osoba na dziesięć z skorzysta, ale może warto to rozważyć
 8. Zealota

  Jak korzystać z progmem?

  Tak, nie będzie potrzebne. Przy portowaniu na STM32, czy ESP32 można "wsadowo" usunąć w projekcie wszystkie wpisy "__flash" lub jeśli ma to być wieloplatformowy projekt to wystarczy zdefiniować globalną, pustą etykietę "#define __flash" i resztę załatwi preprocesor.
 9. Zealota

  Jak korzystać z progmem?

  "Jak korzystać z progmem?" Nie korzystać. Używać "__flash", odpadnie stosowanie protez w postaci "pgm_read_block" i pisać "normalnie", będzie w przyszłości łatwiej portować kod z Atmega na inne platformy.
 10. Doskonałe są te przykłady z kursu dla L4. Szacun!
 11. Co robić z kwarcem i z szybkimi ścieżkami można znaleźć tutaj: Kanał ten zawiera sporo treści związanych z tą tematyką, polecam zapoznać się z udostępnionymi tam treściami. Dla USB podstawą jest para różnicowa, rezystory szeregowe służą do wyrównania impedancji ścieżek, ale ograniczają szybkość.
 12. Wytłumacz mi proszę jak 5GHz ma być poniżej 3GHz?! 3000 GHz = 3 THz, nie 3GHz, gdyby czepiać się "języka pisanego". Jaka wartość jest ostatecznie w dyrektywie 3 GHz czy 3000 GHz?
 13. Mnie przekonałeś, nie poddawaj się . Nie potrzebujemy definicji hobbysty w prawie, tak samo jak nie potrzebujemy definicji krzesła jeśli mam dobrą definicję stołu. Wystarczy wykazać, przy "dyrektywie dot. stołu", że krzesło nie jest stołem i już wiemy, że dyrektywa nie dotyczy krzesła. Skoro definicja hobbysty nie wyczerpuje definicji "przedsiębiorcy" to znaczy, że ta dyrektywa nie dotyczy hobbysty i nie musi być w żadnym "artykule prawa" mowa o kimś takim jak hobbysta. Jak rozumiem prawo, to nie zawsze tam musi być wszystko napisane "wprost", bo oprócz obecnej już całkiem skomplik
 14. Tak z ciekawości, próbowałeś wyciągnąć jakiś szybki zegar (> 10 MHz) na "nóżkę" i zmierzyć maksymalną prędkość, żeby ocenić "jakość" Twoich pomiarów? Z tego co widzę masz Siglenta, o jakim paśmie?
 15. Zealota

  Błąd przy kopiowaniu struktury

  Mam przeczucie, że jednak tylko "zapudrowałeś" problem. Tworzysz lokalną strukturę i operujesz na niej, a co ze strukturą globalną? Nic w niej nie zmieniłeś, przynajmniej w tej funkcji, zatem nie jest potrzebna w ogóle - tak by wyglądało Z innych ciekawostek używasz memcpy do kopiowania struktur, ale przecież struktury można łatwo kopiować jedna do drugiej poprzez przyrównanie, a resztą zajmie się kompilator, na pewno dobrze i nie trzeba nic wyliczać poprzez sizeof. sysMem_t x; x = incomingData; Dodatkowo spróbuj zadziałać poprzez wskaźnik: sysMem_t * ptr = &g_structData;
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.