Skocz do zawartości

Zealota

Użytkownicy
 • Zawartość

  113
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Zealota wygrał w ostatnim dniu 18 sierpnia 2019

Zealota ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

69 Bardzo dobra

O Zealota

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wg zdjęcia, które dołączyłeś to masz wyłączone breakpointy globalnie. Jak widać breakpoint jest przekreślony przy linii 82. Na głównym pasku powinieneś mieć podobny symbol, który służy do włączania/wyłączania globalnego breakpointów. Funkcja bardzo przydatna w mojej ocenie, często z tego korzystam.
 2. W międzyczasie wrzuciłem ten fragment kodu do CubeIDE i po zmianie na właściwą nazwę kod kompiluje się poprawnie.
 3. Czyli inaczej pisząc kompilator "zakłada", że throwOut2 to prototyp nowej, nieznanej funkcji, która zwraca domyślnie int, stąd niezgodność typów?
 4. F103 to bardzo prosty uK, w porównaniu oczywiście do innych, większych braci od ST. Z tego powodu jego dzielniki zegara dla ADC nie są zbyt rozbudowane, a co za tym idzie jedynie przy zegarze systemowym 56 MHz, jeśli dobrze pamiętam, można uzyskać maksymalną częstotliwość zegara ADC tj. 14 MHz. Dodatkowo musisz wybrać najmniejszy możliwy czas przetwarzania ADC tzn: SamplingTime = ADC_SAMPLETIME_1CYCLES_5; W ten sposób możesz uzyskać SR na poziomie 1 MSPS, czyli maksymalny dla tego uK
 5. A gdzie masz wyczyszczenie flagi od przerwania? Zwykle obsługa przerwania polega w pierwszej fazie na sprawdzenie czy flaga od przerwania jest ustawiona, a następnie jej wyzerowanie.
 6. Krytyki nie będzie bo te stmy, hidy i klawisze to moje klimaty z chęcią obejrzę każdy materiał, a Twój jest nawet kompletny, jest projekt, wykonanie, brakuje glutów jak w większości projektów arduino, a na końcu jeszcze obudowa w 3D. Mam za to sugestie: 1. Skoro zapoznałeś się już USB w STM32 to zobacz sobie ciekawą alternatywę dla kodu od ST: https://github.com/dmitrystu/libusb_stm32 Oprócz tego zapoznaj się z poradnikiem, który przygotował Kolega @Elvis https://forum.sunduino.pl/viewtopic.php?f=9&t=520 Mnie się udało z większym czy tez mniejszym zrozumieniem zrobić urządzenie HID na podstawie tego poradnika. 2. Co do wydruku 3d to warto przy precyzyjnych wydrukach używać PETG, który ma małą kurczliwość pod wpływem temperatury. Mnie się udało wykonać kilka nawet dość precyzyjnych modeli. https://prusament.com/pl/materials/prusament-petg/ Zresztą na stronie Prusa są charakterystyki dla większości materiałów i warto się z nimi zapoznać przy wyborze filamentu.
 7. Nie zapomnij o Update, bo domyślna wersja jest całkiem stara i mogą być problemu z odpowiednimi nagłówkami do uK.
 8. Najnowsza wersja CebeIDE (1.3.0) jest pod tym względem całkiem udana. Kilka klików i jest projekt "na rejestry". Dodatkowo dodali przycisk do bezpośredniego wgrania wsadu do uK, więc pod tym względem bardzo się zbliżyli do SW, niestety pozostały gorsze właściwości pod względem podpowiadania składni, ale to już pewnie zależy od konkretnych wtyczek do Eclipse.
 9. Zastanawia mnie jedno: "przygotować własną sieć neuronową" Gdzie niby jest ta sieć neuronowa, gdzie są te ""neurony". Pewnie to zwykły brak wiedzy u mnie lub pomieszanie pojęć. Zaglądając do wiki można wyczytać, że właściwie chodzi o "sztuczną sieć neuronową" - czemu pomijany jest przedrostek "sztuczną"? Takim tokiem to za parę lat te "kilka bramek" będzie się nazywało neuronami Poza tym ciekawie poczytać o takich nowoczesnych zagadnieniach.
 10. Bezpośrednio raczej nie pomogę, ale zaglądnij tutaj: https://msalamon.pl/ Masz tam kilka poradników tyczących się F101 i właśnie RTC. Jest tam kilka istotnych porad tyczących tego zagadnienia. Ogólnie bardzo interesująca strona, która dotyczy STM32, polecam.
 11. Właściwie wszystko się zgadza. 13 to kod ASCII w DEC (Return), a 28 to kod HID w HEX (Enter) zgodny ze specyfikacją USB: https://www.usb.org/sites/default/files/documents/hut1_12v2.pdf Strona 54. Generalnie z kodami należy uważać na to czy zapis decymalny czy heksadecymalny bo często jest z tego powodu bałagan.
 12. Wg mnie masz źle ustawione zworki boot na uruchamianie z bootloadera, a nie z kodu z pamięci Flash, bo to są podobne objawy.
 13. Prawdopodobnie masz zimny lut na masie, po dociskaniu masa zaczyna łączyć i brum cichnie. Zacząłbym od przelutowania gniazda.
 14. Po prostu starą wersję płytki musisz zapisać z nową nazwą i tyle. Nie ma znaczenia czy schemat czy PCB - Eagle sam sobie skopiuje drugą część projektu. Można też zrobić to ręcznie, w katalogu projektu - skopiować oba pliki z nową nazwą. Schemat i pcb muszą mieć taką samą nazwę, oczywiście poza rozszerzeniem . Gdy będziesz miała taką nową parę plików, to wystarczy, że usuniesz wszystkie połączenia, ścieżki z PCB, można też oczywiście modyfikować po trochu.
 15. Jeśli chodzi o F0x2 to mamy taki wpis w RM: "Automatic end mode (AUTOEND = ‘1’ in the I2C_CR2 register). In this mode, the master automatically sends a STOP condition once the number of bytes programmed in the NBYTES[7:0] bit field has been transferred." Zacząłbym od sprawdzenia czy AUTOEND jest ustawiony w rejestrze, pod debuggerem, jeśli nie to oczywiście należy go zmodyfikować. W innych rodzinach należałoby sprawdzić czy odpowiednia funkcja jest dostępna.
×
×
 • Utwórz nowe...