Skocz do zawartości

STM32F469 oraz podobne, kilka pytań o MIPI/DSI


_LM_

Pomocna odpowiedź

W planie mam budowę naświetlarki PCB złożonej z wyświetlacza monochromatycznego 2k o rozdzielczości 1620x2560, wyświetlacz obsługuje magistrala MIPI-4 Lane/03. Poszukuję mikrokontrolera który byłby wstanie obsłużyć taką rozdzielczość. Jednym z wyborów jest ten z opisu tematu(STM32F469VET6) - czy nadaje się on do tego zadania, kiedy rozdzielczość którą może obsłużyć to 800x480? Tutaj jest problem kompatybilności i stąd pytanie czy dam radę wypełnić cały obszar wyświetlacza wysyłając dane w kilku paczkach? Ewentualnie być może ktoś może poleci inny mikrokontroler z wbudowaną obsługą DSI oraz buforze dla tak wysokiej rozdzielczośćci. Dodam że panel jest monochromatyczny stąd nie muszę wysyłać pełnej informacji o kolorach itd.

Link do komentarza
Share on other sites

33 minuty temu, _LM_ napisał:

Jednym z wyborów jest ten z opisu tematu(STM32F469VET6) - czy nadaje się on do tego zadania, kiedy rozdzielczość którą może obsłużyć to 800x480? Tutaj jest problem kompatybilności i stąd pytanie czy dam radę wypełnić cały obszar wyświetlacza wysyłając dane w kilku paczkach?

Z tego co "mi się wydaje" to raczej nie. Byś musiał poszukać czegoś o lepszej mocy 😉

33 minuty temu, _LM_ napisał:

Ewentualnie być może ktoś może poleci inny mikrokontroler z wbudowaną obsługą DSI oraz buforze dla tak wysokiej rozdzielczośćci.

Uhm... nie znam takiego do MIPI, ale znam taki z obsługą RGB24, potem potrzebna byłaby jakaś przejściówka/konwerter. AllWinner A83T, dostępny na LCSC 😉 (Tak to sarkazm). Ale może powinieneś szukać w tym kierunku? Albo poszukaj filmiku z demobilu drukarki DLP i znajdziesz odpowiedź 😉

EDIT:

2bXG4NdXkQPPCvnR.thumb.jpg.e37fd6f658947c9e1153643754d49ef9.jpg

A oto odpowiedź: FPGA 😉

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

A oto odpowiedź: FPGA 😉

gorzej być nie mogło, są jeszcze przejściówki z rgb np: TC358768AXBG TC358778XBG ale im mniej dodatkowej garmażerii tym lepiej

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, _LM_ napisał:

gorzej być nie mogło, są jeszcze przejściówki z rgb np: TC358768AXBG TC358778XBG ale im mniej dodatkowej garmażerii tym lepiej

I tak będziesz to lutować na pastę 😉 Nikt o zdrowych zmysłach nie robiłby tego lutownicą... Ale co ja tam wiem 😛 Chyba, że chcesz ciąć koszty i zrobić z tego produkt, wtedy to ma sens 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Lutowaniem będę się przejmował jak znajdę odpowiedni kontroler do tego LCD. Korci mnie aby zamówić tego STMa i przetestować czy obsłuży taką matrycę. Jak nie to zostanie mi kombajn na inne wymysły. Kurczę to ma tylko wyświetlić statyczny obraz przez kilkanaście sekund, choćby bufor ładował się tyle samo czasu to dla mnie niema to znaczenia.

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, _LM_ napisał:

Kurczę to ma tylko wyświetlić statyczny obraz przez kilkanaście sekund, choćby bufor ładował się tyle samo czasu to dla mnie niema to znaczenia.

Tylko nawet statyczny obraz musi spełniać określone parametry częstotliwości zegarów... To jest ten większy problem 😉 Osobiście raczej wybrałbym jakiegoś SBC/SOM'a z 2x MIPI DSI i wyświetlał obraz na przeglądarce w trybie kiosk. Łatwo, szybko i z kupą zbędnych układów 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Może czymś takim warto się zainteresować? Czy ten wyświetlacz to odcienie szarości, czy wszystko albo nic? Pewnie kwestia ustawienia. Ale sterownik co by dostał RGB888 i zapodał dalej DSI mając przy tym bufor, to chyba nie głupi pomysł. To Arduino by wystarczyło nawet 😄

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, matsobdev napisał:

Jak jest to?

Że tego nie widziałem jak zamawiałem wyświetlacze. Przyjdą bez płytek ale będę ich poszukiwał osobno. Być może zbyt wiele sobie obiecuję, ake jakby się udało uruchomić tę naświetlarkę i koszty zamknęły by się w 1000zł to mogłaby być fajna maszynka do prototypów. 

Link do komentarza
Share on other sites

LTDC w STM32 obsługuje rozdzielczości do WXGA (1280x800). Dodatkowo MIPI/DSI zaimplementowany przez ST posiada tylko dwie linie danych. Większość powszechnie dostępnych wyświetlaczy ma cztery linie danych i nie każdy wyświetlacz da się skonfigurować do pracy na dwóch.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Więc zrobiłem zwrot wyświetlaczy zanim zostały wysłane, trzeba poszukać innej drogi albo zastosować taki który da się obsłużyć czyli 800*480 lub zastosować konwersję z RGB albo dokupić dedykowany sterownik lub zaprogramowany fpga. Pytanie jeszcze o RGB, czy tutaj również są takie same ograniczenia co do timingu? Pewnie powinienem to samemu sprawdzić ale w tej chwili mam inne zajęcia a temat bardzo mnie ciekawi. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.