Skocz do zawartości

Lampa UV 48W czy 36W jak sprawdzić?


malgosiaw75

Pomocna odpowiedź

KOCHANI MAM PYTANIE I BARDZO PROSZĘ O RADY!

Jestem kompletnie zielona w tym temacie, więc chyba uwierzę we wszystko 😉

Kilka dni temu na Aliekspress kupiłam lampę UV 48W, jej specyfikacja to:

marka: SUNUV

Model: SUN5

moc: 48 W

długość fali: 365 + 405nm

Fit Typu Żel: Żel UV/LED Żel/Budowniczy/Twardy żele

Lifttime: 50000hrs

Adapter: Oceniono wejście 100-240 V 50/60Hz 1a

rozmiar: 8.07*7.99*3.66 cal

waga: 750g

Wg wielu użytkowników lampa ta ma jednak nie jak twierdzi producent 48W, a 36W.

W czym problem? No jeśli u nas na aukcji np takim Allegro ktoś wystawia produkt nie zgodny z opisem jest to powód do zwrotu kosztów / towaru.

Lampa ma 24 diody LED

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak to sprawdzić? Pytałam producenta, ale odpowiedzi brak 🙁

Za chwilę kończy się okres ochrony pozakupowej i nie będzie można wnieść już żadnej reklamacji. Spór otwarty, ale odpisał mi nie sklep, a sam Aliekspress (więc tak jak u nas nie użytkownik / sprzedający, a serwis), że nie rozumie o co mi chodzi - brak dowodów!

jak mam to zatem udowodnić? Ja zadałam pytanie czy lampa rzeczywiście ma 48W jak w opisie, czy jednak 36W 🙁

Link do lampy

https://pl.aliexpress.com/item/New-SUNUV-36W-Nail-Dryer-Machine-SUN5-365-405nm-White-Light-Profession-LED-UV-Lamp-Fit/32757223724.html?detailNewVersion=&categoryId=200001313

Na lampie nie ma żadnych oznaczeń (tabliczka, naklejka z parametrami itp).

Będę wdzięczna za rady 🙁

HTB13_GUNVXXXXbNXpXXq6xXFXXXM.thumb.jpg.d47617d86b2f3d950f50017f5f76d0bd.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

można zaopatrzyć się w miernik mocy. Wpina się go do gniazdka a do niego się podpina badane urządzenie nietrza nic kombinować a na wyświetlaczy będzie podana moc pobierana co nie jest równe mocy oddawanej ale musi być od niej większe czyli jak lampa ma 48W mocy to by musiała pobierać więcej niż48 lub równo 48 przy maksymalnej wydajności ceny to od około 60zł i można sprawdzić co ile w domu prądu pobiera

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.