Skocz do zawarto┼Ťci

PID motor controller

madik

Pomocna odpowied┼║

Przegryzienie si─Ö przez ten kod tak aby go zrozumie─ç i wykorzysta─ç ca┼éego zaj─Ö┼éoby bardzo du┼╝o czasu, szczeg├│lnie, ┼╝e nazwy zmiennych nie s─ů nawet po angielsku i ci─Ö┼╝ko to kojarzy─ç. Zdradz─Ö ma┼é─ů tajemnic─Ö, zamierzam napisa─ç artyku┼é na konkurs o wykorzystaniu algorytmu PID do sterowania linefollowera.

• Lubi─Ö! 2

Zdradz─Ö ma┼é─ů tajemnic─Ö, zamierzam napisa─ç artyku┼é na konkurs o wykorzystaniu algorytmu PID do sterowania linefollowera.

Czyli nie mam się już co zabierać za to, a przyznam, że w tym kierunku też chciałem uderzać :]

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.
Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla student├│w i projekt├│w non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototyp├│w PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plik├│w Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Zdradz─Ö ma┼é─ů tajemnic─Ö, zamierzam napisa─ç artyku┼é na konkurs o wykorzystaniu algorytmu PID do sterowania linefollowera.

Czyli nie mam się już co zabierać za to, a przyznam, że w tym kierunku też chciałem uderzać :]

A dlaczego nie? Mo┼╝e wyjdzie na to, ┼╝e nasze artyku┼éy si─Ö uzupe┼éni─ů. Ja chc─Ö opisa─ç u┼╝ycie w Bascomie od razu w linefollowerze a nie sam algorytm PID, kt├│ry stanowi kilka r├│wna┼ä. Algorytm jest dost─Öpny wsz─Ödzie ale nie jego prawid┼éowe wykorzystanie.

Dzi─Öki za s┼éowa zach─Öty, jednak m├│j art mo┼╝e pojawi─ç si─Ö najwcze┼Ťniej pod koniec wakacji, musz─Ö najpierw pom─Öczy─ç (a wcze┼Ťniej zrobi─ç) tego followera :] tak wi─Öc mog─Ö mie─ç przewag─Ö znajomo┼Ťci tre┼Ťci Twojego artyku┼éu, Sabre.

Cyclic:

' -----[ Start of endless running program ]-------------------------------------

Waitms 50 ' PID must run deterministic

' time slices

Gosub Regulator ' Call the PID allgorithm

Gosub Object ' Call the simulated outer loop

Goto Cyclic

Mam nadziej─Ö, ┼╝e nikt tak p─Ötli nie robi :]

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Anonim
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...

Wa┼╝ne informacje

Ta strona u┼╝ywa ciasteczek (cookies), dzi─Öki kt├│rym mo┼╝e dzia┼éa─ç lepiej. Wi─Öcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno┼Ťci.