Skocz do zawartości

Kolejny światłolub :)


Pomocna odpowiedź

Do 7V jest logika układu, część zasilająca mostek jest do 36V. Po podłączeniu zasilania i tak od razu masz spadek napięcia na bateriach więc nie sądzę aby się układ spalił. Inną opcją jest zasilanie logiki z 3 AA (odczep) a zasilanie mostka z 4 lub nawet więcej baterii. Czyli innymi słowy łączysz 3 AA szeregowo i z plusa łączysz do zasilania układu jak teraz, do tego dokładasz jedną lub więcej baterii znów szeregowo, ale odłączasz nóżkę 8 układu (Vcc2) od obecnego plusa i łączysz ją do plusa wszystkich szeregowo podłączonych baterii.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sabre WIELKIE DZIĘKI, jest wart miana experta 🙂 Zwiększyłem koło pasowe na osi koła i od razu robot ładnie jedzie, jeśli dodam jeszcze kolejną baterie to będzie ładnie śmigał🙂

Jeszcze raz dziękuję, stawiam Ci wielki PIWO 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Są to nowe zdjęcia przerobionego robota. Zastosowałem nową przekładnię, wzorowałem się przekładnią jak jest w magnetofonie.

I dałem jedną dużą płytkę uniwersalną, ponieważ chcę jeszcze zrobić migające diody i aby robot omijał przeszkody 😃

A oto i zdjęcia:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To jest dopiero początkowa przeróbka.

Zamierzam jeszcze zrobić obudowę z pleksy na same układy, które zamierzam dodać.

Oczywiście zdjęcia będe dodawał na bieżąco 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem prościej ci będzie zrobić LF niż pojazd sterowany na podczerwień, zwłaszcza jeśli chcesz użyć pilota i samemu odczytywać oraz dekodować sygnał RC5. Poza tym robot prezentuje się naprawdę ładnie, zwłaszcza jak na pierwszą konstrukcje.

//edit: literówka

Link do komentarza
Share on other sites

Tego pojazdu niestety już nie mam. Zrobiłem nie dawno platformę napędzaną dwoma serwami i jako napęd zastosowałem łańcuch od roweru i właśnie w niej mam zamiar coś kombinować. Jeśli chodzi o pojazd na podczerwień to na znalazłem gotowych projekt na stronie bascomania i to właśnie z niego chciałbym skorzystać🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.