Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Asica10

Sprawdzenie schematu/PCB - zarządzanie chłodzeniem wodnym

Pomocna odpowiedź

Witam,

Prosiłbym o sprawdzenie schematu oraz PCB. Układ ma służyć do zarządzania pracą wentylatorów/pompy/ czujników temp/ LCD w chłodzeniu wodnym.

Układ opraty na Arduino Nano V3.

Voltage Regulator - regulacja napięcia w zakresie 0-12V, sygnał sterujący to PWM (wykorzystywany do regulacji tych wentylatorów które nie mają dedykowanego przewodu do PWM, wiem że istnieje sposób regulacji za pomoca PWM o czestotliwosci ponad 20kHz na zasilaniu, ale albo są problemy z odczytem obrotów, albo z liniową regulacją, o problemie pisałem na forum i niestety nie udało się tego rozwiązać, więc musi zostać taki sposób regulacji).

RPM FAN - odczyt prędkości obrotowej wentylatorów (czujnik w wentylatorach typu otwarty kolektor)

Voltage Monitor - odczyt napięcia od 0-12V za pomocą arduino

FAN - podzielone na 5 niezależnych grup wentylatorów, każda grupa posiada odczyt obrotów dla 1 went jak i regulacje obrotów za pomocą napięcia lub PWM ( przy regulacji z PWM występuje jeszcze układ który wyłącza wentylatory ponieważ wypełnienie na poziomie 0 nie wyłącza całkowicie went - wiatrak ma wbudowane zabezpieczenia)

Temp Sensor - 3 czujniki typu 1 wire D18B20

LCD + Switch + Fotoresistor - sterowanie LCD po I2C do tego przycisk funkcyjny i fotorezystor który będzie służył do regulacji podświetlania LCD (za pomocą PWM).

Każda uwaga będzie dla mnie cenna, ponieważ jest to pierwszy "tak zaawansowany" projekt dla mnie.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
Zaloguj się, aby obserwować