Skocz do zawartości

Wielozadaniowy pojazd pomiarowo-transmisyjny typu amfibia


Pomocna odpowiedź

Witam.Po dłuższej przerwie znowu ruszyły prace nad pojazdem.Tym razem zacząłem trasować korpus na arkuszu blachy aluminiowej.Jest to czasochłonne zajęcie, wymagające skupienia bo błędy nie zostaną wybaczone gdy wszystko zostanie już wycięte.

Gdy tylko wszystko zostanie wyrysowane , wytnę to kątówka z tarczą do aluminium i pozostanie wtedy wyginanie i lutowanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.Po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu ale i realizacją innego projektu pt."MOJA WŁASNA FREZARKA CNC STEROWANA ARDUINO" zabrałem się ponownie za budowę pojazdu.Miałem czas na przemyślenie kilku spraw z tym związanych oraz na wymyślenie nazwy dla jeszcze nie narodzonego wechikułu.Otóż na imię będzie mu "SIERŻANT" 😅 Jeśli ktoś mnie zapyta dlaczego taka nazwa to odpowiadam: NIE WIEM 😅

Ale do rzeczy.

Zastosowalbym do prototypu blache zwykla ocynkowana (lepiej sie lutuje i tansza).

Miałeś Marku rację co do rodzaju blachy z tym że nie chodzi o łatwość lutowania a o precyzję wycinania.Blacha alu o grubości 1 mm to koszmar jeśli chodzi o docinanie "kątówką".Zbyt wysokie obroty szlifierki spowodowały że aluminium "szarpało się" jakbym ciął tkaninę jakąś i nawet specjalna tarcza do cięcia alu nic nie dała .Postanowiłem w związku z tym spróbować wyciąć podwozie ze zwykłej blachy ocynkowanej o grubości 0,5mm.Zmieniłem także narzędzie obróbki i zamiast szlifierki wykorzystałem zwykłe ale za to duże i mocne nożyce krawieckie.Efekt jaki uzyskałem jest bez porównania lepszy od blachy alu ciętej szlifierką.Teraz muszę to wszystko powyginać i dalej powinno już pójść z górki jeśli chodzi o prace typowo mechaniczne.Poniżej fotka wyciętego podwozia z blachy ocynkowanej.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Wszystkich po "dłuższej" przerwie 🙂 Niestety z brak czasu oraz niepowodzeń podczas testów samego podwozia , zmuszony byłem zmienić projekt. Pierwotne założenia co do kształtu podwozia nie sprawdziły się.Pojazd wiecznie się zawieszał w terenie przy byle wzniesieniu.Co prawda uzyskałem szczelność pozwalająca na pływanie lecz nie było mowy o tym żeby wjechać lub wyjechać z wody jeśli sam brzeg nie był równy niczym ten z plaż w Miami 😉.

W nowych założeniach postanowiłem zmienić koła na większe o średnicy 15cm oraz zmienić całkowicie kształt i bryłę podwozia.Obecne założenia przewidują podwozie o wysokości 7cm , długości 43cm z zaokrąglonym przodem i tyłem.Kolejnym problemem okazała się transmisja parametrów z czujników na pojeździe.Drogą radiową nie potrafiłem przesłać żadnych danych z kolei Wi-Fi traciło zasięg w byle trawie.Jedyne co udało się "transmitować" z pojazdu to był obraz z kamerki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące uszczelnienia w miejscu wyprowadzenia osi napędzających koła. Pisał Pan o uszczelnieniu silikonem. Jak to dokładnie wygląda? Silikon w postaci którą kojarzę zasycha. Czy stworzył Pan z takiego silikonu swego rodzaju uszczelkę? Czy to jakiś inny silikon, który ma formę bliższą smaru?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.