Skocz do zawartości

Pytanie do regulaminu punkt 3 l i linków na stronie


kaczor112

Pomocna odpowiedź

Witajcie! Jestem nowym "forbotowcem", Zrobiłem już oba kursy elektroniki teraz kończę kurs techniki cyfrowej. I znalazło się w mojej głowie kilka pytań, stąd też moja rejestracja na tym forum.

Jednak nie rozumiem niektórych punktów regulaminu:

3 l) Zakazane jest używanie tabliczek obsługi.

Czym są te tabliczki? Nie spotkałem się z tym terminem.

Czy przez punkty 2 c,d oraz 4 c, mam rozumieć że obce linki mogę dać tylko w podpisie i w odpowiedzi na czyjeś zapytanie, a tak tylko w dziale linki. Z wyjątkiem podobnych for?

To moje pytanie upewniające czy to dobrze rozumiem.

Bardziej mi zależy na odpowiedzi odnośnie tabliczek obsługi.

Pytałem wujka Google, ale odsyła do tabliczek znamionowych,
których zakaz moim zdaniem byłby nielogiczny.

I ostatnia rzecz, założyłem konto dużo wcześniej niż sie zebrałem na ten pierwszy post.

Zastałem po zalogowaniu komunikat że nie przeczytałem ponad 500 postów i 597 zostało skasowanych mi sprzed oczu(parafrazuję) czy coś takiego.

O co z tym chodzi? W regulaminie nic o tym nie ma.

Uciążliwym by było odznaczanie nieprzeczytanych postów,
zwłaszcza że trochę minie zanim się stanę bardziej biegłym użytkownikiem forum.

Bardzo dziękuję za czas poświęcony na odpowiedź!

Link do komentarza
Share on other sites

kaczor112, witam na forum 🙂 Aktualny regulamin jest już dość leciwy, więc faktycznie może być mało zrozumiały. W tym roku będziemy go zmieniać. Już spieszę z wyjaśnieniami:

1) Tabliczki obsługi, to takie czerwone dopiski do postów, gdy ktoś zrobi coś źle. Przykładowo, jeśli ktoś źle umieści w poście zdjęcie, to moderator może mu dopisać odpowiednią adnotację:

Zależy nam, aby taki sposób notyfikacji był pozostawiony tylko dla moderatorów forum.

2) Linki. Jeśli dyskusja tego wymaga to oczywiście można umieszczać w postach linki. Kluczowe jest jednak, aby było to faktycznie związane z dyskusją. Czyli jeśli ktoś pyta "gdzie kupić silniki do robota", to bez problemu można mu taki link wkleić. Wskazane punkty regulaminu mają jedynie chronić przed firmami, która lubią "spamować". Przykładowo zakładają konto i w każdy, temacie wklejają link np. do ofert kredytowych 😉

3) Nieprzeczytane posty. System zapamiętuje, które posty już widziałeś, aby żadne dyskusje Ci nie umknęły. Dzięki temu po zalogowaniu możesz sprawdzić nowe wiadomości od Twojej ostatniej wizyty lub zobaczyć posty, których jeszcze nie przeczytałeś. Informacje te są widoczne po prawej stronie forum:

9eb61-2018-01-01_16-05-11-2501.png

Dla każdego konta trzymana jest historia nieprzeczytanych postów. Jeśli nie chcesz, to nie musisz z tego korzystać. System będzie Cie tylko czasami informował, że przekroczyłeś limit postów w historii i usunie informacje na ich temat.

Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie jasne 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.