Skocz do zawartości

Część 4 - Kurs programowania uC AVR w C


Treker

Pomocna odpowiedź

Dlaczego ? Przerwania, liczniki to tylko wykorzystanie możliwości mikrokonrtolerów. Tu raczej chodzi o sposób ustawienia tego wszystkiego. Tablice np. nie są zbytnio potrzebne, funkcje - warto może rozumieć co to jest to coś o nazwie SIGNAL, czy INTERRUPT 😉

Samego języka C można douczyć się z innych źródeł, a znaleźć dobry kurs programowania uC - wykorzystując mechanizmy jakie nie występują w programowaniu na PC - jest trudniej. Osobiście poznałem C kilka lat temu, i właśnie pierwsze kursy - złożenie sprzętu, a później zmuszenie go do działania - zapalanie diód najwięcej mi dało - to było programowanie uC.

Tak naprawdę ciężko powiedzieć czy zaczynać z wszystkim od początku, czy skupić się na docelowym problemie.

Pozdrawiam.

Edit.

Pewnie następny kurs będzie dotyczył np. wskaźników. Tylko czy jest sens powtarzania tego co można znaleźć w innych źródłach ? Skupiłbym się na samych uC. Ciekawe co o tym sądzą inni.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja rozumiem, że kolega zna język C i jest zainteresowany opisem programowania sprzętu: timerów, przerwań itp, dalej w kursie tematy te będą przerabiane. Tymczasem można zapytać o te rzeczy na naszym forum, na pewno będzie odpowiedź.

Ale kurs jest kierowany do "początkujących", więc nie mogłem zaczął pisać "od środka", to nie jest serial telewizyjny:)

Wiadomo, że w sieci można znaleźć mnóstwo kursów i materiałów na temat języka C, jednak programowanie 8-bitowych mikrokontrolerów, to zupełnie co innego niż pisanie programów dla PC.

Oto przykłady z pewnej książki do nauki języka C: wyszukiwanie liczb pierwszych, algorytmy, sortowania, tworzenie prostej bazy danych. Jak ktoś miałby się z tego nauczyć programować mikrokontrolery ?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.