Skocz do zawartości

Alternatywne edytory tekstów do środowisk


JTyburski

Pomocna odpowiedź

Zapewne niejedno z was korzystając ze środowisk do projektowania w układach programowalnych z użyciem VHDL-a, Veriloga, SystemVeriloga, SystemC itd. denerwowało się jakie beznadziejne są ich domyślne edytory tekstowe. Jak się okazuje dłużej tak byś nie musi - wszystkie te środowiska bowiem umożliwiają dołączenie zewnętrznych edytorów, które zwłaszcza kolorują kody i umożliwiają znacznie większe możliwości ich formatowania. Jak to zrobić, zawarte zostało poniżej:

- W przypadku Quartusa II wystarczy wejść w Tools -> Options -> Preferred Text Editor. W wyniku tego dojdziecie do okna, w którym wystarczy wybrać stosowną opcję przy pozycji "Text editor" i podać scieżkę lokalizacji poprzez przycisk z trzema kropkami przy pozycji "Command-line:" (nie przejmować się w tym względzie parametrami - środowisko po wskazaniu ścieżki samo je doda do niej)

- W przypadku Xilinx ISE wystarczy wejść w Edit -> Preferences -> Editors. W wyniku tego dojdziecie do okna, w którym wystarczy wybrać stosowną opcję przy pozycji "Text editor" i podać scieżkę lokalizacji przy pozycji "Command line syntax:" według wzoru {ścieżka_do_pliku_wykonawczego} $1 +$2 (np: {C:\Program Files (x86)\Notepad++\notepad++.exe} $1 +$2)

- W przypadku Vivado wystarczy wejść w Tools -> Settings -> Text Editor. W wyniku tego dojdziecie do okna, w którym wystarczy wybrać stosowną opcję przy pozycji "Current Editor", przy czym przy wyborze opcji "Custom Editor..." należy podać scieżkę według wzoru: ścieżka_do_pliku_wykonawczego [file name] +[line number] (np: d:/programy/sigasi/sigasi.exe [file name] +[line number])

- W przypadku Libero SoC wystarczy wejść w Project -> Preferences -> Text Editor. W wyniku tego dojdziecie do okna, w którym wystarczy odznaczyć opcję "Use Libero text editor" i wskazać scieżkę do pliku wykonawczego poprzez kliknięcie przycisku z trzema kropkami przy pozycji "Location"

Co ciekawe to samo można poczynić w przypadku niektórych symulatorów takich jak np: Aldec Active HDL(https://www.aldec.com/…/su…/resources/documentation/faq/1318, byleby nie zapomnieć zaznaczyć opcji "Set as default editor for C/HDL code and external files).

To tak jako ciekawostka.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.