Skocz do zawartości

Hallotron. Wykrywanie metalu

Frodus

Pomocna odpowiedź

Tak. Po części tak, tzn na kilku oknach już to sobie pracuje, na całość zabrakło czasu z racji że nie ma mnie w domu od dłuższego czasu. 

Silniki to MT90 (70obr /min), uchwyt silnika wydrukowany na drukarce 3d i połączony z kasetą rolety (jeszcze tylko wydrukować samo maskowanie silników. 

Wyłączniki krańcowe bezpośrednio z Chin brałem, bo w Polsce nie mogłem znaleźć takich małych aby ukryć je w prowadnicach rolet (wyłącznik krańcowy pozycji górnej i dolnej). 

Każda roleta sterowana łącznikiem chwilowym (zwiernym), sterowanie wszystkich rolet z głównego łącznika chwilowego. Obecnie (automatycznie) pracuje to sobie w oparciu o odczyt z fotorezystora (aby układ nie wariował pod wpływem zachmurzenia lub błysku światła wprowadziłem opóźnienie aby przez kilka minut robił odczyt natężenia oświetlenia (chyba co 20ms)i końcowy wynik uśrednił a następnie podjął odpowiednią reakcje (czyli opuśc lub podnieś).

Całość zasilana jest z zasilacza na szynę din MW 12V chyba 5A. 

Rolety jakie kupowałem to te zaciemniające w 100% (z powłoką aluminium od strony ulicy) z racji tego ze są one dosyć sztywne w obciążnik rolety wrzuciłem jeszcze pręt z nierdzewki aby trochę wagi dołożyć. Bez tego były problemy przy opuszczaniu 

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.