Skocz do zawartości

Instalacja "Quartus Lite Edition" 18.1 pod Windows 10 (64-bit)


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

Cześć,

mam kilka uwag do instalacji narzędzia do syntezy układów FPGA Intela - "Quartus Lite Edition" w wersji 18.1 (najnowszej). Software jest do pobrania pod adresem:

http://fpgasoftware.intel.com/18.1/?edition=lite&platform=windows&download_manager=direct

Gdy klikniemy link "Operating System Support" widać, że Windows 10 jest w pełni wspierany przez tą wersję Quartus'a:

http://fpgasoftware.intel.com/requirements/18.1/

Aby pobrać oprogramowanie trzeba założyć darmowe konto na stronie WWW Intela.

Pobrałem potrzebne mi pliki: sam "Quartus Lite Edition" oraz "Model-SIM Starter Edition", a także pliki z obsługą układów FPGA (Cyclone IV, Cyclone V, Cyclone 10LP,  Max10). Sprawdziłem sumy kontrolne MD5 pobranych plików, wszystkie się zgadzały. Próbowałem uruchomić instalator programu i ten się uruchamiał, oraz zaczynał rozpakowywać pliki - niestety pod dojściu paska postępu do około 40-tu procent program przestawał odpowiadać i się zawieszał. Podejmowałem około czterech prób (czekałem długi czas na "odwieszenie się" programu - bez powodzenia).

Dopiero po wyłączeniu wszystkich rodzajów ochrony w czasie rzeczywistym dla "Windows Defendera" byłem w stanie bezproblemowo zainstalować program. Gdyby ktoś z was miał podobne problemy podczas instalacji Quartus'a pod Windows 10, należy wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym systemu plików przez "Windows Defender".

Pozdrawiam

BTW: natomiast pod Linux'em Mint 18.1 Serena (Desktop Mate) instalacja "Quartus lite" 18.1przebiegła gładko bez żadnych problemów (i co dziwne zajęła o wiele mniej czasu niż pod Windows 10)

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.