Skocz do zawartości

"Jednoczesne" korzystanie z kamery przez motion i Domoticza


robert10

Pomocna odpowiedź

Witam,
zauważyłem,  że po instalacji Domoticza, aby korzystać z kamery w przeglądarce muszę za każdym razem dogrywać sterowniki

sudo modprobe bcm2835-v4l2

wcześniej oczywiście uruchamiam

sudo motion –b

Po dograniu sterowników kamery / sudo modprobe bcm2835-v4l2/ mogę uruchmać kamerę w przeglądarce ale przestaje wtedy działać kamera w Domoticzu. Muszę zatrzymać usługę działania kamery poleceniem sudo systemctl stop motion.service

Aby korzystać z kamery w Domoticzu, ale wtedy znowu nie działa kamera w przeglądarce po uruchomieniu polecenia sudo motion –b muszę dograć sterowniki.

Czy tak ma być, że nie można jednocześnie korzystać z kamery w przeglądarce i z tej samej kamery w Domoticzu Czy zawsze muszę dogrywać sterowniki kamery po korzystaniu z Domoticza.

kamera_domoticz.png kamera_po_zainstalowaniu_sterownika.png

problem_camera.png problem_z_domoticzem_po _dograniu_sterownikaKamery.png

polecenia_w_konsoli.png

Link do komentarza
Share on other sites

@robert10 według mnie to poprawne zachowanie - tzn. fakt, że nie możesz jednocześnie wykorzystać kamery w dwóch programach. Jutro mogę sprawdzić to w praktyce, ale powiedz z ciekawości po co chcesz łączyć te dwa programy? Co chcesz docelowo uzyskać?

Link do komentarza
Share on other sites

Interesowało mnie czy to prawidłowe działanie, obecnie testuje rożne rozwiązania.

Szybki dostęp do kamery przez przeglądarkę mogę wykorzystać np. na monitorze interaktywnym jako podgląd dla uczniów do budowy robotów

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Share on other sites

@robert10, wydaje mi się, że nie uzyskasz na tyle płynnego podglądu, aby był sens montować coś takiego w robocie. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tu np. program gstreamer na RPi. Dzięki niemu będziesz mógł przesyłać obraz praktycznie w jakości HD bez dużych opóźnień. Różnica w praktyce będzie kolosalna 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.