Skocz do zawartości

Komputer pokładowy w samochodzie [AVR]


caporeira

Pomocna odpowiedź

Chciałem wejść jakoś w świat elektroniki dlatego wyznaczyłem sobie za cel zaprogramowanie układu na mikrokontrolerze Atmela 16/32 komputer pokładowy do samochodu który będzie spełniał podstawowe funkcje takie jak spalanie ,prędkość, pozostała ilość paliwa w baku itd

Chciałem to napisać w języku C (jednocześnie się go ucząc) bo widziałem że jest kilka takich tematów odnośnie komputera pokładowego.

Jak już wspomniałem chciałem wejść w ten świat dlatego chciałem aby mi posłużył nie tylko jako komputer pokładowy dlatego mam pytanie jaki układ zakupić, na pewno musi mieć wyświetlacz i klawiaturę.

Jaki byście mi doradzili ?

I co ewentulanie będę musiał dokupić aby wykorzystać jego możliwości ... a i promotor (bo chciałem to zrobić jako część praktyczną do pracy dyplomowej) mi mówił że bardzo przydatna będzie mi sonda która kosztuje 300 zł oraz loader.

Sonda to z tego co patrzyłem to chyba do sprawdzania układu ? (czy faktycznie będę tego potrzebował?) A loader to chodzi o programator ? Aby zaprogramować AVRa ?

Link do komentarza
Share on other sites

jak komputer do samochodu z OBD2 to stosując odpowiednie zapytania możesz sobie wszystkie parametry sczytać z komputera w samochodzie. Jak na początek nauki programowania to trochę nie łatwe zadanie sobie stawiasz, ale wszystko jest do zrobienia.

Co do języka BASCOM jest prostszy, ale dobrze ze planujesz wziąć się za C bo daje dużo większe możliwości. Uważam jednak, że jeśli obronę pracy masz koło marca to chyba nie zdążysz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

jak komputer do samochodu z OBD2 to stosując odpowiednie zapytania możesz sobie wszystkie parametry sczytać z komputera w samochodzie. Jak na początek nauki programowania to trochę nie łatwe zadanie sobie stawiasz, ale wszystko jest do zrobienia.

Można gdzieś więcej coś o tym poczytać ? Lub coś też związanego z motoryzacją co będzie łatwiejsze do wykonania na początek ?

I jeszcze jaki ten zestaw sobie sprawić do nauki na początek ? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.