Skocz do zawartości

Wymiana stabilizatora w ładowarce akumulatorów żelowych


gregor64

Pomocna odpowiedź

Dnia 28.02.2016 o 16:16, Treker napisał:

sztapl, po pierwsze, to raczej nie wykonałeś stabilizatora, tylko go wykorzystałeś - to dość znaczna różnica. Co najwyżej wykonałeś układ ze stabilizatorem 🙂 Jeśli chodzi o dobór kondensatorów, to polecam lekturę odpowiedniego artykułu: Kurs elektroniki – #4 – kondensatory oraz dokumentacji danego stabilizatora - znajdziesz tam przykładowe wartości. Nie ma sensu "strzelać" i za każdym razem pytać, czy dany spełni zadanie. Znacznie szybciej sprawdzisz to samodzielnie.

Mam zapytanie do pana. Chcę wymienić stabilizator w mojej ładowarce do akumulatorów żelowych. Bo ten co jest tz: był bo prawie cały się stopił a co za tym idzie brak odczytu z niego symboli.  Czy ten  LM7805 pasowałby do mojej ładowarki o parametrach  PRIM 230V  , 340 W - 50/60 Hz   SEC max 24 V   Max 10A     2,5AT

Link do komentarza
Share on other sites

@gregor64 witam na forum 🙂 Pytanie wydzieliłem z kursu elektroniki: https://forbot.pl/forum/topic/8014-kurs-elektroniki-8-stabilizatory-napiecia

Dnia 16.08.2019 o 15:12, gregor64 napisał:

Czy ten  LM7805 pasowałby do mojej ładowarki o parametrach  PRIM 230V  , 340 W - 50/60 Hz   SEC max 24 V   Max 10A     2,5AT

LM7805 to stabilizator, który na swoim wyjściu "podaje" 5V. Raczej ma się to nijak do podanych przez Ciebie parametrów 😉 Podaj jakieś szczegóły co do tej ładowarki (może uda się odszukać schemat i znaleźć dokładne informacje na temat uszkodzonego elementu). Masz pewność, że uszkodził się jakiś stabilizator, a nie np. tranzystor w obudowie podobnej do tego stabilizatora?

Link do komentarza
Share on other sites

55 minut temu, Treker napisał:

@gregor64 witam na forum 🙂 Pytanie wydzieliłem z kursu elektroniki: https://forbot.pl/forum/topic/8014-kurs-elektroniki-8-stabilizatory-napiecia

LM7805 to stabilizator, który na swoim wyjściu "podaje" 5V. Raczej ma się to nijak do podanych przez Ciebie parametrów 😉 Podaj jakieś szczegóły co do tej ładowarki (może uda się odszukać schemat i znaleźć dokładne informacje na temat uszkodzonego elementu). Masz pewność, że uszkodził się jakiś stabilizator, a nie np. tranzystor w obudowie podobnej do tego stabilizatora? Wstawiłem fotki może z tego by coś dało się  odczytać. Ładowarka firmy ''meira'' ciężko coś wyszukać na jej temat w internecie.

IMG_20190624_193916.thumb.jpg.441e8c516518f46d4b708615def18bde.jpg IMG_20190624_193819.jpg IMG_20190527_165023.jpg

Obok tego dużego radiatora z lewej strony jest jeszcze jeden taki mały radiatorek i ten też jest uszkodzony tyle co mogę z niego odczytać to  12CV CHYBA 4F ? 9709 MALAYSIA.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.