Skocz do zawartości

2,4 ghz wzmocnienie sygnału echosondy Raspberry Pi


Jogotron89

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry cześć wszystkim. Planuję wzmocnić sygnał mojej bezprzewodowej echosondy ktora będzie pływać na łodce radio control . Jest plan aby echosonda  łączyła się z malinką poprzez wifi co znacznie zwiększy jej zasięg. Malina sama w sobie ma zbyt mały zasięg chodzi mi o minimum 300 metrów dlatego tylko   wchodzi w grę dołożenie do niej antenty 2,4 ghz konkretnie modułowej   na 5v bo tyle mają  moje akumulatory pakietowe i na tyle działa malina. Nie chce żadnych konwerterów, ponieważ wszytsko razem i tak już będzie ważyć sporo a to znacznie obniży ładowność  łódki. Przekonałem cały internet i fora ale nie znalazłem informacji jak to skonfigurować a co ciekawsze żadnej antenty na 5 v która będzie miała na jednym kablu wejscie zasilania oraz  będzie można do niej podlaczyc sygnał wifi który będzie nadawać. Widziałem że to da się zrobić ale owy Pan chce za samą usługę 800 zł trochę zbyt dużo jak na takie  urządzenie. Załączam zdjęcie jak owy zestaw wygląda. Proszę o jakieś wskazówki  albo gdzie ewentualnie mógłbym zacząć szukać, jakieś hasztagi konkretne, może źle szukam. 

Screenshot_20191222-191116.png

Link do komentarza
Share on other sites

też walczyłem z tym problemem przez kilka miesięcy, ostatecznie konfiguracja okazała się bardzo prosta, oprócz konfiguracji warto dołożyć zewnętrzną kartę opartą o RTL ralinka 3070 bo one mają od razu wzmacniacz i pozwalają na większe moce + odpowiednie anteny

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.