Skocz do zawartości
Jogotron89

2,4 ghz wzmocnienie sygnału echosondy Raspberry Pi

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry cześć wszystkim. Planuję wzmocnić sygnał mojej bezprzewodowej echosondy ktora będzie pływać na łodce radio control . Jest plan aby echosonda  łączyła się z malinką poprzez wifi co znacznie zwiększy jej zasięg. Malina sama w sobie ma zbyt mały zasięg chodzi mi o minimum 300 metrów dlatego tylko   wchodzi w grę dołożenie do niej antenty 2,4 ghz konkretnie modułowej   na 5v bo tyle mają  moje akumulatory pakietowe i na tyle działa malina. Nie chce żadnych konwerterów, ponieważ wszytsko razem i tak już będzie ważyć sporo a to znacznie obniży ładowność  łódki. Przekonałem cały internet i fora ale nie znalazłem informacji jak to skonfigurować a co ciekawsze żadnej antenty na 5 v która będzie miała na jednym kablu wejscie zasilania oraz  będzie można do niej podlaczyc sygnał wifi który będzie nadawać. Widziałem że to da się zrobić ale owy Pan chce za samą usługę 800 zł trochę zbyt dużo jak na takie  urządzenie. Załączam zdjęcie jak owy zestaw wygląda. Proszę o jakieś wskazówki  albo gdzie ewentualnie mógłbym zacząć szukać, jakieś hasztagi konkretne, może źle szukam. 

Screenshot_20191222-191116.png

Witam wszystkich,

Jogotron89 wiem gdzie można taki sprzęt zakupić, wiesz może jak to zaprogramować na raspberry?

Niestety nie. Jestem bardziej techniczny niż informatyczny a z tego co się dowiedziałem to trzeba tam zainstalować linux bez szaty graficznej okrojony ze wszytskiego i w wierszu operować komendami to dla mnie czarna magia 

też walczyłem z tym problemem przez kilka miesięcy, ostatecznie konfiguracja okazała się bardzo prosta, oprócz konfiguracji warto dołożyć zewnętrzną kartę opartą o RTL ralinka 3070 bo one mają od razu wzmacniacz i pozwalają na większe moce + odpowiednie anteny