Skocz do zawartości

Jak skonfigurować nRF24L01 do najprostszej pracy ?


bartet444

Pomocna odpowiedź

Witam

Tak jak w temacie chciałbym skonfigurować dwa moduły nRF24L01 do najprostszej komunikacji między sobą. Mam na myśli podstawowe wysyłanie danych np. jednego bajtu, bez żadnych bajerów typu zmiana adresu, automatyczna odpowiedź, potwierdzenie dostarczenia itp.
Do obsługi tych modułów korzystam z mikrokontrolerów STM32. Konfiguruję wszystko zgodnie z notą od producenta, krok po kroku ustawiam wszystkie rejestry konfiguracyjne tj:
- CONFIG - tu ustawiam maskę przerwań, włączam moduł i ustalam tryb pracy (Rx lub Tx)
- EN_AA Enhanced ShockBurst™ - tutaj zeruję cały rejestr - nie korzystam z Auto Acknowledgment
- RX_PW_P0 - korzystam z pipe 0 i dla niej ustawiam długość ładunku na 1 bajt
- SETUP_RETR - tutaj wyłączam retransmisję
- RF_SETUP - ustawiam prędkość transmisji na 1 Mbps

...i w zasadzie to wszystko.
Doczytałem że tyle jest wymagane do prostej komunikacji. Dodam jeszcze że korzystam z domyślnych adresów zarówno w nadajniku jak i odbiorniku (0xE7E7E7E7E7) więc rejestrów z adresami w ogóle nie ruszam.

Nadawanie realizuję w ten sposób: po konfiguracji (przy niskim CE) wysyłam do modułu komendę "Chcę wysłać dane" oraz dane do wysłania (1 bajt) przez SPI. Po zakończeniu transmisji wystawiam impuls wysoki na pinie CE.

Odbieranie: po konfiguracji (również przy niskim CE) wystawiam stan wysoki na pinie CE - nasłuchiwanie, po czym moduł po otrzymaniu poprawnie odebranych danych wystawia stan niski na pinie przerwania IRQ co oznacza że są gotowe dane do odczytania.

Problem w tym że..... nie wystawia sygnału na IRQ... czyli nie odbiera danych a przynajmniej nie poprawnie.

Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc i pytaniem co w powyższych czynnościach jest błędne lub czego brakuje ???
Liczę na to że ktoś z mądrych ludzi, których na tym forum nie brakuje zadał sobie kiedyś taki trud jak ja i zechciał samodzielnie obsłużyć moduły radiowe nRF24L01 nie korzystając z bibliotek.
Bardzo proszę o nawet drobne wskazówki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.