Skocz do zawartości

Jak otworzyć bramę telefonem komórkowym


tolobie

Pomocna odpowiedź

Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.

Próbowałem szukać czegoś podobnego na forum, ale bezskutecznie. Bardzo proszę o pomoc w kwestii zabrania się do wykonania następującego projektu. Mam Rpi 4, przeczytałem dostępne poradniki dotyczące Raspberry Pi, ale nie wiem, jak ruszyć. Chciałbym móc przy pomocy Rpi i Domoticza:

- otwierać i zamykać bramę wjazdową na posesję,

- móc sprawdzić będąc poza domem, czy jest ona zamknięta lub otwarta, oraz zmienić w razie potrzeby ten stan.

Obecnie otwieranie i zamykanie jest wykonywane za pomocą pilota bramowego, a ponadto jest możliwość wykonania tego przy pomocy przycisku unifonu. Kupiłem kilka modułów ESP, jednak nie wiem, czego potrzebuję jeszcze i jak to wykonać? Zdaję sobie sprawę, że to może trochę jak porywanie się z motyką na słońce, ale chciałbym na początek zrobić coś namacalnego własnymi siłami i przy wydatnej pomocy szanownych forumowiczów. Mam czas, chęci i samozaparcie, chociaż jestem początkujący. Od czego zacząć?

Link do komentarza
Share on other sites

Temat rzeka, zacząłbym od sprawdzenia możliwości połączenia się z centralką silnika (silników) bramy i do tego dostosowywał rozwiązanie.  Jeśli jest możliwość otworzenia przyciskiem być może centralka ma jakieś wejścia logiczne, pod które można byłoby się podłączyć.

Możliwe że najprostszym i bezinwazyjnym sposobem na ogarnięcie tematu będzie po prostu zakup lub zrobienie jakiegoś HAT'a remote do RPi (albo ESP) żeby emulować sygnał z pilota.

Przykład:

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie raquel

Poszukałem i poczytałem trochę jeszcze i problem rozwiązałem. Użyłem ESP8266, zasilacza i przekaźnika, które podpiąłem do panela sterowniczego napędu (a raczej dwóch: od bramy wjazdowej i bramy garażowej. Do sterowania używam Domoticza i pośrednictwa ZeroTier

https://accounts.zerotier.com/auth/realms/zerotier/protocol/openid-connect/auth?client_id=zt-central&redirect_uri=https%3A%2F%2Fmy.zerotier.com%2Fapi%2F_auth%2Foidc%2Fcallback&response_type=code&scope=all&state=state

Wszystko działa jak należy od około trzech tygodni. Tak więc temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam. Faktycznie zapomniałem dodać, a skoro tego nie napisałem, to trudno się domyślać... Oczywiście to wszystko obsługuje moje Raspberry Pi 4, z którym łączy się po WiFi moje ESP i wysyła poszczególne komendy poprzez mosquito (MQTT). Ale arduino do tego jest zbędne. Pozdrowienia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.