Skocz do zawartości

Komunikacja z GSM z Arduino

ghost1313

Pomocna odpowiedź

Witam,

wiem, że są specjalne rozszerzenia za pomocą których można podłączyć kartę SIM do Arduino. Wtedy komunikujemy się przy pomocy komend AT z procesorem rozszerzenia, który następnie komunikuje się z kartą SIM. Mnie zastanawia, czy można by podłączyć kartę SIM bezpośrednio do Arduino? Jaki protokół komunikacyjny jest stosowany do komunikacji z taką kartą? Czy też są to jakieś komendy? Co właściwie robi ten procesor modemu GSM? Ktoś może mnie jakoś pokierować?

Edit: Zacząłem drążyć i doszedłem do czegoś sam. Po pierwsze, protokół komunikacyjny to https://pl.wikipedia.org/wiki/Application_Protocol_Data_Unit. Po drugie, z poziomu modemu GSM (na przykład nakładki na Arduino) można wysłać polecenie AT+CRSM, które z kolei wysyła komendę APDU do karty SIM. I tak na przykład polecenie AT+CRSM=176,28448,0,0,9 pozwala wyodrębnić z karty klucz szyfrowania. Pierwsza liczba to identyfikator operacji (READ BINARY), a druga to identyfikator pliku na karcie. Pozostałe liczby to dodatkowe parametry (offsety, długość). Jednak nadal interesuje mnie to z punktu widzenia elektroniki. Jak to podłączyć bez pośrednictwa modemu i komunikować się z tym. Na Wikipedii są opisane piny, ale niewiele mi to mówi.

Pozdrawiam

Edytowano przez ghost1313

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.