Skocz do zawartości

Problem z dodaniem zewnętrznej biblioteki na ESP8266 używając micropython


Ar3cki

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Od kilku dni jestem szczęśliwym właścicielem płytki ESP 8266 Nodemcu i rozpoczynam swoją przygodę z programowaniem sterownika do diod led. W czasie mojej przygody napotkałem problem. Chciałbym dołączyć bibliotekę o nazwie Keyboard do mojego ESP. Korzystając z programu Thonny i opcji "Manage plug-ins" owa biblioteka dodana jest jedynie do folderu /Lib w folderze Thonny. Próbując ją zaimportować podczas prac na ESP poleceniem 'import keyboard' tak jak to jest w instrukcji do tej bilbioteki napotykam komunikat  "ImportError: no module named 'keyboard'". Z tego co rozumiem to owa biblioteka została zaimportowana tylko do katalogu /Lib w folderze Thonny a nie do samego ESP. Po 8h poszukiwaniach w Internecie jak dodać bibliotekę keyboard to płytki ESP muszę stwierdzić, że nigdzie nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Czy jest to możliwe? Czy można dodać zewnętrzne biblioteki do ESP tak jak przykładowo biblioteka Adafruit? Jak tego dokonać?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozwolę sobie tylko dodać, że jestem totalnym amatorem i z góry przepraszam za wszystkie błędy logiczne odnośnie urządzenia ESP i ww. bibliotek.

Link do komentarza
Share on other sites

Używałem ESP8266 oraz STM32f429 (Nucleo).

Też miałem ten problem importowaniem biblioteki.

W głównym programie funkcje działały a po wsadzeniu do innego pliku nie, chodź na pozór nie było błędów.

def NTC_Temp(R_NTC, NTC_R0, NTC_T0, B):
    LL=math.log(R_NTC/NTC_R0)
    Temp_NTC=B*(NTC_T0+273.15)/(LL*(NTC_T0+273.15)+B)-273.15
    return Temp_NTC

a powinno być:

def NTC_Temp(R_NTC, NTC_R0, NTC_T0, B):
    import math
    LL=math.log(R_NTC/NTC_R0)
    Temp_NTC=B*(NTC_T0+273.15)/(LL*(NTC_T0+273.15)+B)-273.15
    return Temp_NTC

W moim przypadku problem polegał na tym, że załadowałem bibliotekę math go pliku main.py ale nie do funkcji .

def NTC_Temp(R_NTC, NTC_R0, NTC_T0, B):
    import math

Ważne jest aby po każdej operacji dogrania biblioteki koniecznie zresetować procesor np (CTRL + D).

Dopiero wtedy załaduje biblioteki.

PS jest to kod do przeliczania rezystancji termistora na temperaturę i działa z biblioteki zewnętrznej.

Sprubój, pozdrawiam

 

Edytowano przez Romek_20
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.