Skocz do zawartości

Lampka LED + Arduino - zasilanie z jednego koszyka 6xAA


mcichocki

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie,
Zwracam się do Was z prośbą o poradę odnośnie zasilania płytki Arduino (z dodatkowymi modułami, jak np. wyświetlacz LCD 2x16) wraz z lampką LED z jednego koszyczka 6xAA. O lampce LED nie wiem za wiele - info ze strony producenta: Napięcie zasilania: AC 220V 50Hz (zasilacz i wyłącznik są w kablu); Moc: Zasilanie 1-3W LED. Obecnie zasilam lampkę z ładowarki do telefonu, bądź podpinam pod komputer przez USB. Podsyłam zdjęcie, jak wyglądają przełączniki w lampce w środku:

lampka.png

Mam dwa rozwiązania, które chcę zastosować:

Pod koszyczek podpinam moduł zasilania MB102. Pod 3,3V podpinam lampkę; pod 5V podpinam Arduino. Nie mogę podłączyć lampki i Arduino pod 5V, prawda? Swoją drogę braknie mi chyba napięcia? Pytanie, czy lampka pociągnie z 3,3V?

Robię rozgałęźnik (?) z koszyczka i podpinam pod koszyczek bezpośrednio Arduino i lampkę; pomijam zupełnie moduł zasilania. Pytanie: czy warto ten moduł pominąć, czy może przynieść mi on w projektach wymierne korzyści?

Które rozwiązanie według Was jest lepsze i w ogóle ma sens? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie, trochę namieszałem. Info o napięciu 220V pochodzi z opisu produktu zamieszczonego na stronie producenta, ale podejrzewam, że wkradł się tam błąd. Od kilku lat zasilam ta lampkę tylko i wyłącznie przez ładowarkę do telefonu bądź przez port USB w komputerze (na końcu przewodu lampki znajduje się złącze USB, a nie wtyczka do kontaktu). Poniżej wklejam zdjęcie, jak wygląda płytka z diodami LED. Jeśli to coś pomoże to wklejam również link do filmu na YouTube, jak wygląda zasada działania lampki - https://youtu.be/IQQtv2BiR0Y

lampka2.thumb.jpg.62c1182709a98a5792259fe9c124d914.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.