Skocz do zawartości

Wemos D1 ESP8266 jako sterownik w miejsce joystika sterującego w monitorze Philips bdm4350UC


pyta

Pomocna odpowiedź

(edytowany)
8 minut temu, polihedron napisał:

dasz radę, układ wydaje się prosty, posłuchaj kolegi i sobie narysuj schemat, bo będzie łatwiej ogarnąć modyfikację.

najprościej to zrobić na cyfrowych potencjometrach, ale też można na przekaźnikach jeśli tak jest łatwiej, każdy przekaźnik sterowany z esp, załącza do pinu wyjściowego rezystor o odpowiedniej wartości rezystancji.

można nawet bez esp i przekażników, wystarczy że sobie przedłużysz przewód do płytki 😄

Jasne, tak też się da, ale tu myślałem o prostych sekwencjach pzoostawiając oryginalną płytkę. 

 

Głównym problemem jest przełączanie wejść. Tutaj liczyłem na to, że zapiszę w ESP jakieś sekwencje np 

2xRIGHT

2xUP

1xRIGHT

dla 1 portu
 

a np dla 2giego:

2xRIGHT

3xUP

1xRIGHT

 

To menu nie jest skomplikowane, stąd myślałem, by spiąć te druciki do przekaźników bezpośrednio. Nie chcę pomijać tej płytki, Chcę ją wykorzystać 🙂

A może kiedyś zamknąć to nawet w obudowie moniotra, dolutowując się do padów od joysticka

Edytowano przez pyta
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, pyta napisał:

Jasne, tak też się da, ale tu myślałem o prostych sekwencjach pzoostawiając oryginalną płytkę. 

 

Głównym problemem jest przełączanie wejść. Tutaj liczyłem na to, że zapiszę w ESP jakieś sekwencje np 

2xRIGHT

2xUP

1xRIGHT

dla 1 portu
 

a np dla 2giego:

2xRIGHT

3xUP

1xRIGHT

 

To menu nie jest skomplikowane, stąd myślałem, by spiąć te druciki do przekaźników bezpośrednio. Nie chcę pomijać tej płytki, Chcę ją wykorzystać 🙂

A może kiedyś zamknąć to nawet w obudowie moniotra, dolutowując się do padów od joysticka

a ja nie pisałem, że oryginalną płytkę można pominąć, najszybciej chyba dolutować przewody do pinów joystica, albo gniazda i dołączyć je do drugiej płytki z esp i potencjometrem cyfrowym albo przekaźnikami. 

Sekwencje to w programie sobie piszesz jeśli potrzebujesz.

Edytowano przez polihedron
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.