Skocz do zawartości

Jaki programator uniwersalny do 2000 tys kupić?


MOSFET-Serwis

Pomocna odpowiedź

Witajcie Koledzy!

W ostatnich dniach przychodzi do mnie coraz więcej sprzętu z uszkodzonymi wsadami. W związku z tym nastał taki moment, w którym zaczynam zastanawiać się nad zakupem programatora. Wiem, że takich wątków jest sporo, ale taki programator powinien być dobierany do potrzeb użytkownika, a przecież potrzeby mamy różne. Prawda? Docelowo chciałbym się nie ograniczać do jednego "segmentu" w elektronice i programować tylko laptopy. Obsługa RTV i jakieś podstawowe tematy w samochodówce też się pewnie trafią.

Poszukiwania rozpocząłem już wczoraj. Spisałem sobie wymagania (taki jak: możliwość programowania NAND i emmc, obsługa popularnych EC (z możliwością programowania przez taśmę klawiatury) i pamięci typu 25, mile widziane były również takie dodatki jak programowanie isp), ustaliłem budżet i rozpocząłem poszukiwania. Napotkałem wiele wpisów, przejrzałem ofertę zaprzyjaźnionych sklepów z wyposażeniem dla elektroników i wytypowałem kilka.

Pierwszy z nich to mało znany w naszym kraju TNM5000. Obsługuje wszystko, co założyłem sobie na samym początku. Według opisu umożliwia programowanie po złączu HDMI i vga. Brakuje jednak w internecie opini na jego temat. W poprzednim miejscu pracy miałem okazję się nim pobawić przez jakieś 10 minut. Po takim czasie ciężko jednak wyciągnąć wnioski na jego temat. Może ktoś miał z nim styczność dłużej i może podzielić się opinią na jego temat?

Kolejny model jaki upatrzyłem to następca popularnego TL886ii plus - Xgecu t56. Posiada prawie wszystko, co sobie założyłem poza programowanie EC przez taśmę klawiatury. Posiada także obsługę pokaźnej listy układów. Korzystałem przez jakiś czas z TL-a i nie sprawiał większych problemów, więc byłbym skłonny w niego zainwestować.

Kolejny model, który zwrócił moją uwagę to chwalony ze wszystkich stron na elvikomie svod3. Na jego temat jest mało opinii. Nie mogłem znaleźć również support listy wspieranych układów. Na plus dla mnie ogromne wsparcie dla większości EC i możliwość odczytywania POST po szynie LPC. Nie ukrywam, że jestem sceptycznie do niego nastawiony z uwagi na brak support list i dosyć wysoką cenę jak na oferowane możliwości.

W tematach przewijał się jeszcze rt809f takie maleństwo wielkości smartfona. Ponoć programuje KBC przez isp, ale ma jakieś problemy z ITE o ile dobrze zrozumiałem. Jego cena jest jak dla mnie do zaakceptowania.

Jeszcze po drodze napotkałem się na taki box gsm sprzedawany pod nazwą easy jtag. Według opisu wspiera protokół JTAG, emmc i NAND. Czy za pomocą JTAGa w nim idzie zaprogramować jakieś EC?

Drodzy forumowicze z elektrody. Jeżeli mieliście do czynienia z powyższymi programatorami, proszę was o opinie. Interesuje mnie jak one się sprawują po dłuższym użytkowaniu. Czy często natrafiacie na niewspierane układy w swojej pracy? Czy nie mają problemów typu częste usterki? Jeżeli znacie coś lepszego to też jestem otwarty na propozycje. Każdy wydaje się oferować ciekawe rozwiązania, a ja z uwagi na brak miejsca na warsztacie i dosyć ograniczony budżet mogę wybrać max 2.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.