Skocz do zawartości

NodeMcu v3 i niereagujący przekaźnik 5V


mobbed

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam problem z przekaźnikiem, który nie reaguje pomimo zmiany stanu wyjścia. Aktualnie układ jest banalny bo próbuje dojść o co może chodzić - mianowicie przekaźnik zasilony jest z VU, płytka oczywiście przez USB no i na wejście IN przekaźnika jest podawany sygnał z D5. Jeżeli przy starcie programu ustawię któryś z stanów LOW bądź HIGH, a następnie w pętli głównej co np. 3 sekundy będę zmieniał stany to ciągle zachowany jest ten pierwotny, który był ustawiony przy starcie. Wartość opóźnienia nie ma znaczenia, po prostu przekaźnik nie reaguje na zmianę LOW/HIGH - HIGH/LOW. Jeżeli podłączę multimetr i będę sprawdzał napięcie na wyjściu D5, to wszystko elegancko w zależności od zadanego opóźnienia działa. Jeżeli ustawię wyjście na HIGH i będę dotykał fizycznie przewodem wejścia przekaźnika to ten też działa tak jak powinien, ale jeżeli ustawię zmianę stanu programowo to przekaźnik po prostu "wisi". Nie wiem gdzie szukać przyczyny problemu, czyżby jednak ten przekaźnik był uszkodzony?

Używany przekaźnik: https://www.mrwatt.eu/en/shop/electronics-and-domotics/songle-relay-module-one-channel-5v-250vac-2-led-chip-for-arduino.html

( Może problemem jest to, że sygnał wejściowy powinien mieć 5V, a ja podaje 3,3V z płytki? Ale to wtedy nie działałoby dotykanie fizyczne wejścia przekaźnika...)

 

@edit

Problem wyjaśniony, za duży prąd pobierany przez przekaźnik.

Edytowano przez mobbed
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.