Skocz do zawartości

Kurs STM32L4 – #13 – czujnik ciśnienia, pomiar wysokości (I2C)


Komentator

Pomocna odpowiedź

@KEacper witam na forum 🙂 Jak rozumiem chodzi o pomiar pobierany z LPS25HB? Co dokładnie masz na myśli pisząc o "rozjeżdżaniu", temperatura skacze w takim zakresie, czy porównujesz odczyt z innym czujnikiem? 

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Dokładnie o ten pomiar mi chodziło, ale jak się dziś okazało byłem zbyt pochopny w swoich osądach 😂. Porównałem pomiary m.in z domową stacją pogodową i wynik pokrywał się co do dziesiątej części stopnia. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za kurs, oraz sposób w jaki jest prowadzony, wszystko dokładnie i rzetelnie wytłuczone co ułatwia przyswajanie wiedzy. Kurs robię z myślą o wykorzystaniu nabytych umiejętności w swojej pracy inżynierskiej. Co prawda do szczęścia brakuje mi obsługi CAN oraz czujników wilgoci, ale może będę w stanie już na własną rękę się tego douczyć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@KEacper cieszę się, że problem rozwiązany! Byłem właśnie ciekawy z czym porównujesz pomiary 😉

Miło słyszeć, że kurs Ci się podoba 🙂 Jeśli chodzi o CAN to temat ten był na naszym radarze, ale później celowo z niego zrezygnowaliśmy. Głównie z trzech powodów. Po pierwsze, stosunkowo mały procent czytelników potrzebuje CAN-a na tym etapie nauki. Po drugie, porządne zajęcie się tym tematem wymagałoby praktycznie osobnego kursu. Po trzecie, aby móc działać z CAN-em przydałby się jakiś podzespół, z którym można się komunikować za pomocą tego interfejsu lub drugie Nucleo, aby symulować takie urządzenie - oba rozwiązania znacznie podniosłyby koszt zestawu. Możliwe jednak, że w przyszłości zajmiemy się tym tematem w jakieś osobnej serii poradników.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.