Skocz do zawartości

Arduino mega - sterowanie pilotem z pamiecią w real time wciskanych klawiszy


fat16

Pomocna odpowiedź

Jest ardiono mega, pilot telewizyjny i układ przekazników na płytce dla arduino (16 sztuk).

Jak to ma działać w 3 trybach :

A- zwykły  , pod przekazniki podpięte są akcesoria dla akwarium - pompki, żarówki itp , do tego obok są żaluzje elektryczne, radio i inne rzeczy. Wciskam przyciski normalnym sposobem, włącza się każde z urządzeń i wyłącza, on/off.

B - tryb nagrywania wyzywalany specjalnym klawiszem R :   RxR - gdzie x to liczba a drugie wcisniecie R oznacza że ma te klawisze numeryczne zapamietać
jako numer programu i po drugim R dopiero nagrywac wszystko inne. Nagrywanie kończy się kolejnym
wciśniciem R.  W czasie nagrywania programu pali sie czerwona dioda.  Uklad cały czas mierzy wszystko w czasie realnym, wiec musi byc modul RTS.
Czas pauz miedzy klawiszami, czas wcisniecia przyciskow.

C - odtwarzanie w czasie rzeczywistym.  PxP  - pierwsze P oznacza Play że kontroler ma wiedzieć że zaraz będzie wprowadzny numer programu , x - to jest liczba odczytana z pilota , kolejne wcisniecie P  koniec wprowadzania liczby i uruchomienie programu.


Do tego dochodzi klawisz specjalny S jak stop  całego sterownika arduino, zapala diode pomaranczową. Kolejne wciśnięcie
odwiesza wszystko. W tym czasie nawet jak by nagrywał , pominie mierzenie czasu RTS
Dzwieki. Chce dodac modul układu MP3 .  Czyli przycisk lub początek/koniec
wykonania programu ma jako opcje włączenie komunikatu numer xx
Koniec opisu.

 

Mam dwa pytania. Jakie moduły użyć , jak najprościej całosc zrobić ? (najmniej kabli itp), przez SPI ?
najlepiej schemat ideowy , całość na 5v z solidnym zasilaczem.
Drugie pytanie o program. Jak to powinno wyglądać ? A może już to jest ale mimo szukania nie znalazłem ?

Co może bym zastosował :
Datalogger
https://botland.com.pl/arduino-shield-komunikacja/8238-datalogger-shield-v10-rtc-ds1307-z-czytnikiem-kart-sd-dla-arduino-iduino-st1046-5903351241205.html
moduł mp3 - który ma wyjście na słuchawki , miejsce na karte SD, nagrywa i odtwarza, Na razie nic taniego nie znalazłem.
Ten artykuł czytałem https://forbot.pl/blog/kurs-budowy-robotow-zdalne-sterowanie-ir-rc5-id19364
. Zrobiłem kilka rzeczy jak migające diody.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.