Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem Raspberry Pi 4B 4GB


AlanGocol

Pomocna odpowiedź

Mam problem z moją maliną. Otóż postawiłem system na nowej karcie SD (dopiero zaczynam swoją przygodę z Raspberry) i pierwsze uruchomienie przebiegło bez problemu. Dopiero po paru godzinach kiedy chciałem wrócić do pracy przy niej, zaczęło dziać się coś dziwnego. Po podłączeniu microHDMI i potem zasilania pali się najpierw czerwona dioda z zieloną a potem zielona gaśnie i monitor nie widzi wgl że cokolwiek jest podłączone do niego (Malina nie podaje sygnału ) na początku myślałem że coś może sknociłem, ale po wyjęciu karty obraz pojawia się bez problemu (boot menu z komunikatem że nie wykrywa karty SD ) pomyślałem że teraz umieszcze kartę w slocie i zobaczylem że zaczyna bootować system ale wtedy znowu przerywa sygnał z HDMI. Moje pytania są takie :

1. Czy to może być problem ze źródłem zasilania? Używam jaknarazie ładowarki do telefonu USB-C 3A 30W (ładowarka do szybkiego ładowania od Xiaomi ), skojarzyłem to ponieważ nawet podczas pracy kiedy wszystko działało ekran potrafił migać lub pojawiały się artefakty na ekranie czasami.
2. Czy to wina przewodu microHDMI-HDMI ? Nie jestem do końca pewny czy jest w 100% sprawny, pisze ten post w sobotę dopiero zamówiłem nowy więc jak tylko przyjdzie dam znać czy pomogło.
3. Czy to wina karty? Używam SanDisk Ultra 32 GB SDHC

Jakie inne powody mogą być odpowiedzialne za takie działanie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbuj postawić system na pendrivie. Imagerem na windowsie czy tam na linuxie co tam masz. Wtedy zobaczysz czy coś z kartą jest nie tak albo z czytnikiem. 

ofk wyciąg wtedy wszystkie karty. I jak Ci gaśnie ekran to sprawdz w menu monitora/źródło czy czasem z hdmi nie przeskoczył Ci na analogowy(mi tak raz robił i też siedziałem i kminiłem. Kabel micro-hdmi ofk podpięty najbliżej portu zasilającego.

Szerokości!

edit:
Na ładowarce też nie oszczędzaj, szczerze polecam tą łądowarkę. Nawet przy podkręcaniu będziesz czuł sie bezpiecznie 3.1A
Miałem nie fart trafił mi się trefny model, chłopaki od razu wysłali nową, nie trzeba było nic odsyłać. Porządny sklep!

Edytowano przez grinone64
porada z ładowarką
Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie trochę siedziałem przy tym i udało mi się coś z tym podziałać. 

Trochę pobawiłem się plikiem config.txt sugerując się ta stroną 
https://webinsider.pl/raspberry-pi-config-txt/

Udało mi się doprowadzić do takiego stanu że wyświetla mi obraz, jednak nadal miga raz na jakiś czas co potrafi być lekko uciążliwe. Czekam aż przyjdzie zasilacz, justPi USB C 5,1V / 3A, oraz nowy przewód microHDMI-HDMI. Jeżeli zdadzą zadanie zamknę temat. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.