Skocz do zawartości

Przekierowanie głosu z domofonu przez ESP8266 do telefonu


mobbed

Pomocna odpowiedź

Cześć, posiadam domofon ACO FAM-P-2NPZSACC, w którym aktualnie przez ESP8266 sterowany jest przekaźnik, pozwalający na zdalne otwieranie bramki. Ostatnio wpadłem na pomysł, aby po odebraniu połączenia przekierować głos przez sieć lokalną na głośnik w smartfonie. Znaczy się...może wpadłem na pomysł to dużo powiedziane, bardziej pomyślałem o takiej kwestii i czy w ogóle jej zrealizowanie byłoby możliwe. O domofonie wiem tylko tyle jaki to jest model i firma, mam dostępną linie danych, do której mogę podpiąć esp, z tym, że nic nie wiem o tym jaki jest używany interfejs ani nic nie wiem o protokołach, jak rozpoczynana jest transmisja, jak jest kończona - musiałbym to wszystko podsłuchać analizatorem logicznym. A właśnie co do podsłuchiwania i interfejsu, nie wiem też czy na przykład mógłbym przesyłać ten ciąg danych po UART? Kolejną rzeczą jest też wywłaszczenie magistrali, aby dwa unifony w domu nie odbierały połączenia, ale to chyba po prostu można zrealizować na podstawie ustawionego adresu każdego z nich i "ustawienia" adresu w ESP. Załóżmy, że to wszystko się udało, to zostaje kwestia wysłania głosu po sieci do aplikacji w smartfonie i przerzucenie tego na głośnik - jeżeli chodzi o zaprogramowanie takiej funkcjonalności, nie będę miał raczej z tym problemu, ale czy takie coś jest w ogóle możliwe fizycznie do zrealizowania? Wiem też, że na allegro są bramki IP, które obsługują dane modele domofonów i pełnią właśnie funkcjonalność czegoś takiego co chcę zrobić, ale zbytnio nie przekonuje mnie ich cena. Byłbym wdzięczny za jakieś nakierowanie w temacie, czy coś takiego w ogóle ma sens i wypali, a może ktoś już robił podobną rzecz i mógłby podzielić się doświadczeniem?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.