Skocz do zawartości

Pytanie , jak sterować serwami - mikrokontroler + sterownik


cesiek

Pomocna odpowiedź

Witam , mam pytanie jak podłączyć sterownik serw SK18 (zakupiony na allegro) do mikrokontrolera .W opcjach płytki w/w sterownika jest możliwość podłączenia go do peceta , lecz ja pragnę sterować nim z ATmegi 16 lub 32 - jak to wszystko podłączyć ?Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co sie dowiedziałem, to to urządzenie ma interfejs RS232 i dołączona jest do niego instrukcja z opisem protokołu komunikacyjnego.

Żeby sterowac SK18 z uC możesz podłączyć go do portu UART w atmedze przez konwerter uart<->rs232, np max232 oraz oprogramować protokół opisany w instrukcji.

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze musisz dolutować 3 goldpiny obok złącza rs232 (Jest tam specjalnie przygotowane miejsce).

Po drugie w instrukcji masz czytelnie wytłumaczone jak komunikować się mikrokontroler -> serwokontroler.

Sam ostatnio podłączałem ten serwokontroler i działa bardzo dobrze. Z tym że ja to podłączałem pod Arduino więc jak to fizycznie połączyć ci nie doradzę.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.