Skocz do zawartości

STM32L476RG nie uruchamia diody LD2


NajlepszyAwioni

Pomocna odpowiedź

Witam 😄

Chciałem zacząć przygode z płytką stm32l476RG. Postępowałem zgodnie z instrukcjami zawartymi w kursie zamieszczonym na tej stronie:

https://forbot.pl/blog/kurs-stm32l4-wejscia-wyjscia-czyli-gpio-stm32-id46571

W odpowiednim miejscu w zakładce main.c w funkcji while(1) wpisałem komendy:

HAL_GPIO_TogglePin(LD2_GPIO_Port, LD2_Pin);

HAL_Delay(500);

Korzystam z STM32CubeIDE 1.11.0. 

Zdebugowałem i uruchomiłem program klawiszem F8. 

Mimo wykonanych czynności, dioda nie załącza się. Nie wyskakują żadne błędy. 

Przy nowym projekcie w oknie wyboru płytki wybrałem stm32l476RGT3. 

Dlaczego dioda LD2 nie uruchamia się? 

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc 😄

Link do komentarza
Share on other sites

@NajlepszyAwioni witam na forum 🙂 Nikt ostatnio nie zgłaszał tego typu błędów, więc raczej jest to jakiś problem konkretnie u Ciebie. Pokaż dla formalności dokładny kod, który w main. Umieść go w wiadomości za pomocą narzędzia do wstawiania kodu lub pokaż zrzut ekranu, aby było dokładnie widać wszystko komentarze w kodzie.

Czy podczas debugowania programu wszystko działa poprawnie, tj. program skacze wewnątrz tej pętli, która ma zmieniać stan diody?

Link do komentarza
Share on other sites

Wcześniej przy debugowaniu wyskakiwał komunikat "Automatically Switch to Debug Perspective ". W celu jego usunięcia, wykonałem instrukcje zamieszczone pod linkiem:

https://stackoverflow.com/questions/2515762/how-do-i-turn-off-automatically-switch-to-debug-perspective-mode-in-eclipse

a mianowicie: Preferences -> Run/Debug -> Perspectives -> Open the associated perspective when application suspends.

Wtedy komunikat przestał już wyskakiwać.

Pod spodem zamieściłem zrzut ekruanu z dwiema wpisanymi komendami:

image.thumb.png.4551002c48484f3171d1a56bcbb91248.png

 

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę "podejrzana" sprawa, że robiłeś zgodnie z kursem, a masz inne efekty - mówię to w kontekście tego, że nikt nie zgłaszał ostatnio tutaj żadnych problemów, musiałaby nagle wyjść jakaś aktualizacje Cube, która to psuje. Nie mam w niedziele dostępu do środowiska, aby to sprawdzić, ale mam przeczucie, że albo wcale nie kompiluje się u Ciebie widoczny kod, albo nie jest on wgrywany na płytkę. Nie podam z głowy konkretnych nazw opcji, które przydałoby się sprawdzić. Więc niestety to co mogę dziś zaproponować to po prostu spróbuj utworzyć nowy projekt (oczywiście identycznie jak w kursie) i zobacz czy sytuacja się powtórzy. Jeśli tak to prawdopodobnie zmieniło się coś w Cube, ale to będę mógł zweryfikować dopiero jutro.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@NajlepszyAwioni nie, raczej nie powinno być żadnych problemów z płytką. Szczególnie, że debugowanie działało poprawnie. Zróbmy inaczej: wyeksportuj cały swój projekt i dodaj go tutaj jako załącznik w formie archiwum. Sprawdzę u siebie - tak będzie najszybciej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, sprawdziłem temat. Akurat miałem pod ręką nowy komputer, więc zainstalowane Cube od zera. Po zaimportowaniu projektu wszystko ruszyło i dioda miga. Poniżej kilka tematów:

17 godzin temu, NajlepszyAwioni napisał:

Wcześniej nie dostrzegałem komunikatów w polu debugowania. Czy na to jest jakaś rada?

1) To jest poprawny komunikat, po prostu po zakończeniu debugowania jest to odnotowywane w taki sposób.

2) Nie ma głupich pytań, więc dla formalności zapytam... a jak wgrywasz program, przełączasz się na perspektywę Debug to na pewno klikasz przycisk Resume (F8), aby program ruszył?

3) Wyłącz całkiem Cube. Dla testu możesz jeszcze pobrać ten program. Nie klikaj w nim zbyt wiele, aby przypadkiem czegoś nie zablokować, tylko:

  • Po prawej wybierz Connect
  • Następnie kliknij zakładkę z plusem i wczytaj plik z załącznika: momo.zip
  • Kliknij Download
  • Po zakończeniu Disconnect
  • Odłącz i podłącz Nuclego do USB
  • Dioda powinna szybko migać (szybciej niż w Twoim kodzie) - to oznacza, że program działa dobrze (zmieniłem dla testu prędkość migania), dioda też działa, czyli coś masz pomieszane w ustawieniach Cube, ale to będzie za chwilę szukać wtedy.

1.png2.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.