Skocz do zawartości

Problem z niedziałającymi miernikami


Pomocna odpowiedź

Napisano

Witam!

Jestem nauczycielem fizyki w szkole podstawowej.  Szkoła otrzymała zestawy do nauczania podstaw elektroniki FORBOT i po pierwszych zajęciach z uczniami nie działa 8 mierników z 10 wykorzystywanych przez uczniów. Sprawdziłam w  jednym bezpiecznik i baterię. Są w porządku. Nie wiem co w takiej sytuacji zrobić. Czy mam ta chińska produkcję wyrzucić do kosza?

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc.

@FizykaSP82 witam na forum 🙂

To bardzo podejrzana sprawa, bo naprawdę nie kojarzę, aby w tym roku pojawiło się tutaj chociaż jedno zgłoszenie o tym, że miernik od początku zupełnie nie działa. Co dokładnie oznacza, że mierniki nie działają? Zupełnie się nie włączają i nie ma nic na wyświetlaczu, czy nie działa tylko np. pomiar prądu?

1 godzinę temu, FizykaSP82 napisał:

i po pierwszych zajęciach z uczniami nie działa 8 mierników z 10 wykorzystywanych przez uczniów.

Czy mam to rozumieć tak, że przed zajęciami mierniki działały i uszkodziły się dopiero podczas tych pierwszych zajęć?

1 godzinę temu, FizykaSP82 napisał:

Nie wiem co w takiej sytuacji zrobić.

Oczywiście w takiej sytuacji trzeba koniecznie zgłosić reklamację i na pewno uda się wymienić mierniki na sprawne. Szkoła na pewno nie kupowała tych zestawów od Forbota, bo nie prowadzimy bezpośrednio takiej sprzedaży. Problem trzeba zgłosić firmie, która dostarczyła sprzęt do szkoły i na pewno uda się to szybko rozwiązać 🙂 Niezależnie od zgłoszenia do sprzedawcy, proszę odpowiedzieć na powyższe pytanie, bo to naprawdę niecodzienna sytuacja.

  • Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...