Skocz do zawartości

ESP8266 vs 4.5m ledów ws2812b


lion9590

Pomocna odpowiedź

Siemanko,

Zastanawiam się nad podłączeniem ws2812b 30led/m (ilość 4.5m ok.) do ESP8266.

Ledy są w kawałkach, złączone takimi oto złączkami (niżej załącznik):

Moje pytanie to, czy do działania takiego odcinka ledów wystarczy sam ESP8266 + rezystor + Zasilacz zewnętrzny (posiadam impulsowy 5v 10a) ?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

llm.png

Edytowano przez lion9590
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
33 minuty temu, _LM_ napisał:

Cześć, zasilacz wystarczy, esp spokojnie wysteruje taką ilość ledów. O jakim rezystorze mówisz? 

Witaj, mam kilka rezystorów, 260, 400 i 450 ohm +/-. Pewna osoba doradziła mi rezystor 200-500 ohm.

Edytowano przez lion9590
Link do komentarza
Share on other sites

28 minut temu, lion9590 napisał:

Witaj, mam kilka rezystorów, 260, 400 i 450 ohm +/-. Pewna osoba doradziła mi rezystor 200-500 ohm.

Ok ale w którym miejscu ten rezystor?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
9 minut temu, _LM_ napisał:

Ok ale w którym miejscu ten rezystor?

Według schematów powinien być między esp a linią danych, żeby pierwszy led się nie spalił (nie musi ale podobno zaleca się go użyć)

 

Słyszałem też to u ziemniaka tutaj

Edytowano przez lion9590
Link do komentarza
Share on other sites

ESP8266 mają GPIO 5V tolerant także nie stanowi to problemu, ja zaś nie bawiłbym się w półśrodki typu rezystor, jak już chcesz mieć 100% pewności że nic się z linią nie stanie to zastosuj taki prosty układ https://botland.com.pl/lancuchy-i-matryce-led/8790-modul-pixel-boost-bufor-napiecia-33v5v-dla-diod-ws2812b-5904422375928.html lub przez optoizolację. Pisałem o tym tutaj 

Pamiętaj żeby nie zasilać taśmy tylko z jednej strony bo im dalej (od źródła zas) tym diody będą słabiej świecić i z innym odcieniem. Dobrze jest co około metr dołożyć dodatkowe przewody zasilające.

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, _LM_ napisał:

ESP8266 mają 5V tolerant także nie stanowi to problemu, ja zaś nie bawiłbym się w półśrodki typu rezystor, jak już chcesz mieć 100% pewności że nic się z linią nie stanie to zastosuj taki prosty układ https://botland.com.pl/lancuchy-i-matryce-led/8790-modul-pixel-boost-bufor-napiecia-33v5v-dla-diod-ws2812b-5904422375928.html lub przez optoizolację. Pisałem o tym tutaj 

 

Okej jeżeli tak to mniej lutowania, tak czy siak przetestuję esp na krótkim odcinku pierw.

Ogółem dziękuję za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.