Skocz do zawartości

Zasilanie silników 12V 2A


Zakrzewiaczek

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam pytanie, czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy akumulator 12V 1,2Ah (https://allegro.pl/oferta/akumulator-bezobslugowy-12v-1-2-ah-do-ups-autka-12488598297) jest w stanie zasilić 4 silniki 12V pobierające razem ok. 2A? Chciałbym wykorzystać akumulator w prototypie samochodzika, ale nie wiem, czy będzie w stanie zasilić silniki. Próbowałem z powerbank 5V 2A,ale z marnym skutkiem. 

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, Zakrzewiaczek napisał:

Mam nadzieję, że 4 takie dadzą radę z akumulatorem ważącym 0,6kg

Oczywiście z dodatkową przekładnią aby przełożyć prędkość na moment obrotowy

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak jak @_LM_ radzi..czyli pasują tutaj przekładnie, bo bezpośrednio koła na wale to też pojedzie, ale za szybko i nie będzie do opanowania...Aku starczy na chwilę zabawy..😉

Edytowano przez farmaceuta
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

33 minuty temu, Zakrzewiaczek napisał:

@farmaceuta jak obliczyłem starczy na ok. 30 min

To by było max...bo Aku żelowe nie możesz zjeżdżać napięciem tak nisko jak w li-ion i żeby Aku szybko nie padło to trzeba zjeżdżać max 50% pojemności..dużo też zależy od tego jak silniki będą obciążone...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Zakrzewiaczek napisał:

jak obliczyłem starczy na ok. 30 min

To gdyby silniki były obciążone na 100% przez cały czas jazdy. Na tych silnikach raczej wyścigówki nie zrobisz więc można przyjąć że średni prąd będzie mniejszy musiałbyś określić do czego ten napęd będzie służył. Dla pojazdu wyścigowego zastosuj napęd BLDC 

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@_LM_ Napęd ma zapewnić prędkość ok. 2m/s, silniki nie są BLDC. Nie chodzi bardziej o wyścigówkę, tylko o pojazd, który ma dojechać do krzaków i przez ESP32 CAM wysyłać obraz przez hotspota. Więc jeśli te 2A będzie pobierało tylko do przejazdu, to akumulator powinien wystarczyć. 

A mógłbym zatsosowac same silniki bez dodatkowej przekładni? Silnik by dał radę? 

Edytowano przez Zakrzewiaczek
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o małą prędkość i względnie duży moment obrotowy to silniki krokowe. Z tym że ich sterowanie jest nieco bardziej skomplikowane ale to częściowo załatwiają dedykowane sterowniki np:TMC2208

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbuj z mniejszą częstotliwością PWM jak bie będą chciały ruszyć to bez przekładni się nie obejdzie. No i okablowanie do tych silników od strony zasilania grubsze przewody to chyba wiesz? 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.