Skocz do zawartości

ESP8266 + ArduCam - jak uruchomić?


PJS23

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry!

Długo walczyłem, ale w końcu muszę poprosić o pomoc...
Niedawno kupiłem sobie moduł NodeMCU V2 (dokładnie ten). Mam też kamerkę ArduCam-Mini-2MP opartą na OV2640 (taką). No i oczywiście chciałbym zrobić z tego kamerkę internetową 🙂

Podłączyłem jedno do drugiego w standardowy sposób (próbowałem wiele razy by wykluczyć pomyłkę), do aplikacji Arduino wgrałem chyba wszystkie potrzebne płytki i biblioteki, uruchamiam szkic "ArduCAM_ESP8266_OV2640_Capture", ESP8266 łączy się z domowym Wi-Fi, wpisuję do przeglądarki odpowiedni adres, monitor portu szeregowego wyświetla:
   20:37:57.294 -> Server started
   20:38:02.395 -> CAM Capturing
   20:38:02.491 -> capture total_time used (in miliseconds):52
   20:38:02.491 -> CAM Capture Done!
   20:38:10.088 -> send total_time used (in miliseconds):7624
   20:38:10.088 -> CAM send Done!

W przeglądarce (Firefox) pokazuje się ciemne tło, ale na nim tylko komunikat:
   Obraz "http://192.168.0.199/capture" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.
W innej przeglądarce (Chrome) widać tylko biały kwadracik zamiast obrazu.

Sama kamerka jest sprawna, bo gdy podłączam ją przez zwykłe Arduino i wgrywam szkic "ArduCAM_Mini_2MP_Plus_functions", to w aplikacji "ArduCAM_Host_V2.exe" widzę z niej obraz. Nawiasem mówiąc, ten sam szkic wgrany do ESP8266 daje w tej samej aplikacji komunikaty "COM is open!" i "ArduCAM single", ale nic poza tym i obrazu nie ma (tu jednak domyślam się, że ma prawo nie być).

W pliku "memorysaver.h" ustawiam raz "#define OV2640_MINI_2MP", raz "#define OV2640_MINI_2MP_PLUS", ale ani jedno ani drugie nic nie daje (właściwie dla tej kamerki powinno być to z PLUS).

Co robię źle, co powinienem sprawdzić, może mi ktoś doradzi?

Pozdrawiam
Piotrek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.