Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO]DFRobot Ethernet Shield v3.0


Liquid_Ocelot

Pomocna odpowiedź

Cześć
Mam problem, ponieważ nie potrafię uruchomić tego shielda (DFR0125) na moim Arduino UNO. Znalazłem w internecie kilka sposobów na uruchomienie tej nakładki, ale niestety w moim przypadku nic nie zadziałało. Układ jaki jest na płytce to Wiznet w5100s. Po wgraniu standardowego przykładu "WebServer" z biblioteki Arduino otrzymuję komunikaty

Cytat

Ethernet WebServer Example
Ethernet shield was not found.  Sorry, can't run without hardware. 😞

wychodzące na porcie szeregowym po zaprogramowaniu.


Mam wrażenie, że problem jest w wyborze pinu dla 'CS', ale to tylko moje zdanie.... Może komuś się udało to uruchomić i mógłby się podzielić rozwiązaniem, albo nakierować gdzie leży problem?
Płytka oryginalna, kupiona w pewnym sklepie internetowym


PS. Widziałem info, że należy podmienić plik "W5100.cpp". Zrobiłem to, ale niestety dalej bez pozytywnego rezultatu....
 

Edytowano przez Liquid_Ocelot
Temat rozwiązany
Link do komentarza
Share on other sites

Treker
Ta treść została wynagrodzona przez moderatora!

Liquid_Ocelot otrzymał odznakę: "Odkrywca (podanie odp. na własne pytanie)"

Witam raz jeszcze 🙂

Uruchomiłem tego shielda na Arduino UNO. Oto jak mi się to udało:

1. Zrobiłem kopię zapasową wszystkich moich projektów i używanych bibliotek w osobnych folderach
2. Odinstalowałem Arduino IDE i usunąłem wszystkie pozostałości (folder Dokumenty/Arduino oraz folder local/Arduino15)
3. Zainstalowałem najnowsze IDE (w chwili pisania - 2.0.4)
4. Pobrałem i zainstalowałem bibliotekę "Ethernet-2.0.2" oraz pobrałem bibliotekę "WIZnet-ArduinoEthernet"
5. Pliki z folderu "src" z biblioteki "Ethernet-master" skopiowałem i podmieniłem za pliki w bibliotece "Ethernet", tak samo należy zrobić z plikami w folderze "utility"
6. Po skompilowaniu i wgraniu przykładu "WebServer" w monitorze portu szeregowego powinno nam się pokazać

Cytat

21:33:22.520 -> Ethernet WebServer Example

21:33:31.065 -> server is at 192.168.1.177

Co oznacza, że nasze Arduino dogadało się z nakładką i mamy aktywną stronę www na adresie 192.168.1.177 (oczywiście w momencie, gdy mamy wpięty zestaw do naszego routera lub bezpośrednio do komputera/laptopa).

8. Należy się cieszyć sprawnym i aktywnym zestawem
9. Nie ma punktu 7. 😁

Mam nadzieję, ze komuś się przyda to co tu opisałem i może pomóc "w razie czego". W załączniku pozwolę sobie dodać pliki coby nie przepadło dla potomności 🙂

 

Pozdro 500! 😉

pliki.zip

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.