Zaksiu Napisano Maj 12, 2023 Udostępnij Napisano Maj 12, 2023 Siema, poszukuję pierwszej lutownicy. Tak do 250 zł. Ktos coś poleca?
Treker (Damian Szymański) Maj 16, 2023 Udostępnij Maj 16, 2023 @Zaksiu sporo zależy od tego co planujesz lutować i jak często. Czy chodzi o zastosowania głównie hobbystyczne? Zerknij na te 2 podobne tematy: https://forbot.pl/forum/topic/21313-jaka-stacje-lutownicza-polecacie/ https://forbot.pl/forum/topic/12096-jaka-lutownica-do-200-zl
Zaksiu Maj 16, 2023 Autor tematu Udostępnij Maj 16, 2023 Głównie o hobbystyczne, ale tez czasem wylutowac coś z płytki
Zaksiu Maj 16, 2023 Autor tematu Udostępnij Maj 16, 2023 (edytowany) Znalazłem dwie takie lutownice i nie wiem która wybrać. https://allegro.pl/oferta/yato-stacja-lutownicza-led-grot-t12-75w-lutownica-11707905426 czy https://botland.com.pl/stacje-lutownicze-yihua/6967-stacja-lutownicza-yihua-937d-50-100w-5908272000306.html czy dołożyć do czegos w tym stylu, jesli sie oplaca https://allegro.pl/oferta/stacja-lutownicza-oss-t12-x-plus-lutownica-72w-13548552065 Edytowano Maj 16, 2023 przez Zaksiu
H1M4W4R1 Maj 16, 2023 Udostępnij Maj 16, 2023 Osobiście mam chińską WEP852D i nie narzekam Ogólnie polecam stacje "biurkowe" z regulacją temperatury. Omijaj te z hot-air'em (dużo lepszym rozwiązaniem jest osobne urządzenie, które w razie zapotrzebowania na miejsce możesz schować do szafy). Z tych trzech wybrałbym pewnie opcję środkową, powinna używać tanich grotów z serii 900, więc nawet jak jakiś upalisz to nie będzie mocno bolało po kieszeni. W przypadku T12 upalony grot jednak już trochę uszczupli portfel. Tanie stacje nie mają pomiaru temperatury na grocie, tylko na grzałce, więc trochę przekłamują. W takim przypadku musisz trochę "podkręcić" temperaturę względem tej podanej przez producenta cyny. Dla cyn ołowiowych używam zwykle 280*C, dla cyny bezołowiowej 500*C (używam maszynówki, która strasznie słabo się topi). Dla niskotemperaturowej Sn42Bi58 jadę na minimum mojej stacji (200*C). Ogólnie na start polecam coś taniego, a jak się wreszcie zepsuje albo zacznie mu brakować mocy możesz kupić JBC Tylko tam groty naprawdę bolą po kieszeni... 1
Zaksiu Maj 20, 2023 Autor tematu Udostępnij Maj 20, 2023 Dobra, chyba postawie na https://botland.com.pl/stacje-lutownicze/6271-stacja-lutownicza-zhaoxin-936dh-75w-5903351240406.html Bo mie wiem czy https://botland.com.pl/stacje-lutownicze-yihua/6967-stacja-lutownicza-yihua-937d-50-100w-5908272000306.html ma groty 900m
H1M4W4R1 Maj 20, 2023 Udostępnij Maj 20, 2023 2 godziny temu, Zaksiu napisał: Dobra, chyba postawie na https://botland.com.pl/stacje-lutownicze/6271-stacja-lutownicza-zhaoxin-936dh-75w-5903351240406.html Bo mie wiem czy https://botland.com.pl/stacje-lutownicze-yihua/6967-stacja-lutownicza-yihua-937d-50-100w-5908272000306.html ma groty 900m Te chińczyki robione są na jedno kopyto... Więc najpewniej tak.
Treker (Damian Szymański) Maj 22, 2023 Udostępnij Maj 22, 2023 @Zaksiu Zhaoxin jest dostępny od ręki, tej drugiej nie ma w tej chwili w magazynie, więc może to ułatwi wybór
Pomocna odpowiedź
Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony
Utwórz konto w ~20 sekund!
Zarejestruj nowe konto, to proste!
Zarejestruj się »Zaloguj się
Posiadasz własne konto? Użyj go!
Zaloguj się »