Skocz do zawartości

Przesył danych pomiędzy płytkami Wio-E5 mini


Michal0192

Pomocna odpowiedź

Mam dwie płytki Wio-E5 mini i na razie chciałbym zaprogramować je po prostu tak, żeby jedna z nich wysyłała dane, a druga je odbierała.

I tu mam dwa pytania:

  1. Jakich bibliotek mogę używać? Programuję w STM32CubeIde i udało mi się odpalić przykład SubGhz_Phy_PingPong i tam była wykorzystana biblioteka SubGhz_Phy, ale niezbyt wiele zrozumiałem z tego przykładu.
  2. Jak taki kod ma wyglądać i co muszę napisać żeby to działało.

+ czy polecacie jakieś źródła z których mogłbym się nauczyć więcej na temat wysyłania danych przez LoRa

Link do komentarza
Share on other sites

@Michal0192 witam na forum 🙂

Zacznę od "najgorszej" informacji - STM32 to nie Arduino, więc tutaj nie znajdziesz setek, tysięcy gotowych bibliotek. W wielu przypadkach uruchamianie nowych układów wiąże się z długimi godzinami lektury dokumentacji technicznej. Tutaj masz szczęście, że całość bazuje na STM32CubeWL, więc masz przynajmniej jakieś punkt zaczepienia w formie oficjalnych informacji od producenta mikrokontrolera: https://www.st.com/en/embedded-software/stm32cubewl.html

Jeśli dysponujesz gotowym, działającym przykładem to zdecydowanie najprościej będzie, jeśli poświęcisz trochę czasu na analizowanie gotowego kodu, który już działa. Nawet, jeśli jest on teraz dla Ciebie zupełnie niezrozumiały to i tak szybciej przeanalizujesz tego "gotowca" niż napiszesz coś od zera.

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę że już masz, może się przyda:

tu jest moje podejście do tematu, z trochę nowszym SDK do serii WL. Prosty czujnik temperatury i wilgotności z stacja bazową.

 

A z poradników to chyba od ST MOOC:

 

i np.

 

 

 

 

Edytowano przez polihedron
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.