Skocz do zawartości

Podłączenie bramy rolowanej do esp32


michalolesiak

Pomocna odpowiedź

Witam. Kupiłem używaną bramę rolowana bez sterownika. Silnik jest 4 przewodowy na 230v. W zależności na którym przewodzie jest faza brama jedzie do góry lub w dół. Do sterowania chwilowo używam suple generic. Do esp32 mam podłączone modul ssr 4 kanalowy. Układ działa tylko kilka razy  i przypuszczam, że się uszkadza przekaźnik.  Po zmianie przekaźnik na inny znowu działa jakis czas.  I problem się powtarza. Proszę o podpowiedź co wstawić między przekaznikiem a silnikiem. Chyba, że lepiej zastapic przekaźnik czymś innym. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Share on other sites

@michalolesiak zacznę od podstawowego pytania - czy przekaźniki mają odpowiednią moc, aby sterować tym silnikiem? Sprawdzałeś to? Czy na płytkach uszkadza się tylko przekaźnik, czy coś więcej? Może przekaźniki są za słabe i styki się zgrzewają?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

bfd5cb3a44a16ce7f77fa8bd057c7744.thumb.jpg.867ffdd5a87387d8d30444d76d50594f.jpgWitajcie. Nie znalazłem takiego samego ale podobny silnik tzn z 120Nm siły. Ma on ponad 3 amper podczas pracy. Możliwe że ten moduł ssr jest za słaby. Kupiłem zwykle przekaxniki 10A i poczekam na kuriera. Mam co prawda chyba  fatec 25A ale gdy podłącze do płytki to przez sekundę jest prąd w górę i dół jednocześnie. Ma chyba dłuższy czas reakcji. Programowo pewnie można to poprawić ale chwilowo steruje suplą z generatora a tam tego nie można zmienić.

 

 

Na tabliczce jest napięcie, liczba obrotów na.minute i siła dzialania.  Nawet nie przypuszczałem, że może potrzebować mocniejszych przekaźników. Myślałem, że może to jakieś zakłócenia albo piki prądowe. Pozdrawiam 

Edytowano przez michalolesiak
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.