Skocz do zawartości

Ender 3 V2 - ciągłe zatykanie dyszy


cordex

Pomocna odpowiedź

Niedawno kupiłem używaną drukarkę Ender 3 V2 - pierwsze dwa proste i krótkie druki poszły w miarę gładko. natomiast gdy drukowałem 7 godzinny druk składający się z trzech części to jeden element ucięło przez zatkaną dyszę. Pusiem ten element jeszcze raz i poszło normalnie, natomiast teraz próbuje wydrukować ok. 10 godziny element i za każdym razem zacina dyszę około 1-2 godziny. Próbowałem już z trzy razy nawet dyszę wymieniłem ale znów to samo.

Z takiego filamentu korzystam przyszedł zapakowany próżniowo z workiem przeciw wilgoci, przyszedł wczoraj.
Tutaj link do mojego filamentu:
https://allegro.pl/oferta/filament-colorfil-pla-czarny-1kg-8875196498

Temperaturę dyszy ustawiam na 200 stopni a stół na 70 stopni. I ustawienia standard w cura.

Proszę o pomoc co dalej robić.

IMG_20230827_184813277.jpg

IMG_20230827_184816893.jpg

Edytowano przez cordex
Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam tego filamentu którego używasz, ale z doświadczenia wiem że devil design robi świetne filamenty (zawsze kupuję od nich i nigdy nie było najmniejszego problemu). Możesz też spróbować wymienić kartę micro SD na inną, chociaż to raczej nie o to chodzi. Natomiast dyszę możesz wyczyścić rozgrzewając ją i przepychając taką igłą która zazwyczaj jest w zestawie z drukarką. Myślę że twój problem raczej polega na kiepskim filamencie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@AntekBezak Akurat Colorfila drukuje się najlepiej na 190 do 200° (parę kilometrów tego przejechałem). I wcale nie jest kiepski (chyba że trafisz na jakąś lewą szpulkę, ale to każdemu się zdarza)

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie czy 200 stopni to dla każdej drukarki to samo. Z tym bywa różnie. Dlatego bezpieczniej jest ustawić coś dalej od dolnej granicy. Ale oczywiście przyczyn może być mnóstwo. Np złe odprowadzanie ciepła z hotendu. 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
12 godzin temu, ethanak napisał:

Akurat Colorfila drukuje się najlepiej na 190 do 200° (parę kilometrów tego przejechałem). I wcale nie jest kiepski

Dzięki za doinformowanie.

 

@cordex na twoim miejscu spróbowałbym z inną szpulą jeśli masz ich więcej.

Edytowano przez AntekBezak
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.