Skocz do zawartości

Programowanie w QT5 i C++ nauka.


adamkoS71200

Pomocna odpowiedź

Witam kolegów próbuje nauczyć się programowania w QT5 C++ na pc w Eclips C piszę na AVR ale nie o C mi chodzi. Potrzebuje napisać program do komunikacji UDP z avr i pytanie jak się w nim poruszać ? Mamy main.cpp tu nic nie ruszamy w mainwindow.ui robimy szatę graficzną naszego programu w  mainwindow.h umieszczamy nagłówki a w mainwindow.cpp jest cały program dobrze to rozumuje? Wiem że potrzebuje użyć QUdpSocket próbuje to zrobić podobnie jak programik z forbot do połączenia pc z andurino po RS232 ale mi nie wychodzi. Może mi to ktoś wytłumaczyć lub polecić coś przystępnego do zrozumienia jak pisać takie programiki?

 

Edytowano przez adamkoS71200
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dziękuję za odpowiedz na AVR ATMega16 + ENC28J60 i wsad z książki Mirosława K. "Podstawy programowania " odbiera i nadaje ramki UDP . Ten drugi link spoko tylko tu jest kłopot bo są tam dodatkowe foldery np. gniazdo.cpp socket.h  i tu nie bardzo sobie radze gdzie dodać te foldery te z rozszerzeniem .h do Header Files te z .cpp do Source Files a co z udp-socket.pro i udp-socket.pro.user ? Jak to edytować jak dodawać nowe klasy np. QTextEdit

Cytat

 

 

Edytowano przez adamkoS71200
Link do komentarza
Share on other sites

@adamkoS71200 możne na początek zacznij od Forbotowego kursu: https://forbot.pl/blog/kurs-qt-1-czym-jest-qt-pierwsza-aplikacja-w-praktyce-id35549 🙂

Jak już poznasz podstawy to zerknij na filmy Briana Carinsa nt. Qt + UDP: https://www.youtube.com/watch?v=4qx4FaglSig&list=PL2D1942A4688E9D63&index=71&ab_channel=VoidRealms - Qt ma do spraw netowork'owych specjalny moduł - Qt Network.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Tak nie chodzi mi o jednorazowy programik w wolnych chwilach próbuje pisać małe programiki oraz pisze/uczę się w C/AVR i LAD TIA Portal simens

dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

 

Edytowano przez adamkoS71200
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.